2024. július 31., szerda
SZUPERLIGA

Döntetlen az örökrangadón

Szokásos jelenetek az örökrangadóról: verekedés, sérültek, majd végül letartóztatások (Fotó: Beta)

Nem bírt egymással a szerb labdarúgás két nagy riválisa. A Partizan stadionjában lejátszott derbi első félidejében nem esett gól, de mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A 62. percben aztán Soumah értékesítette az Ožegović buktatásáért megítélt büntetőt, ám a pályaválasztó fölényét Boakye a 84. percben ki tudta egyenlíteni. A Zvezda a döntetlennel megőrizte kilencpontos előnyét a tabellán.

Szabadka: Spartacus ŽK–Vojvodina 1:1 (1:1)

Városi stadion, 500 néző, vezette: Nikolić (Kragujevac). Góllövők: Hajdin a 12., illetve Subotić a 45. percben.

Spartacus ŽK: Ostojić, Simura (Torbica), Jočić, Kerkez, Ivanović, Hajdin (Radovanović), Vukčević (Abaz), Savković, Čečarić, Stojković, Ćalasan.

Vojvodina: Rockov, Saničanin, Zličić (Kalezić), Kojašević (Mihajlović), Lakićević, Mesarović, Subotić (Avramovski), Antić, Vukasović, Jovančić, Veselinović.

A vajdasági rangadón pontosztozkodás született, miután az előkelőbb helyet elfoglaló Spartacus nem bírt újvidéki riválisával. Jobban kezdtek a hazaiak, és a 11. percben Hajdin szép lövéssel vezetéshez juttatta a Kék Galambokat. A Spartacus tartotta előnyét egészen az első félidő utolsó percéig, amikor Subotić lövése talált utat a hazai hálóba. A második félidőben mindkét csapat előtt adódott néhány lehetőség, de az eredmény már nem változott.

A 22. forduló: Bačka–Zemun 1:0, Borac–Mladost 1:2, Čukarički–Rad 3:0, Javor–Napredak 0:1, Radnik–Radnički 0:2, Spartacus–Vojvodina 1:1, Mačva–Voždovac 1:1, Partizan–Crvena zvezda 1:1.