2024. július 31., szerda
HÉTVÉGI FOCIAJÁNLÓ

Formába lendülő Spurs az Etihadban

Kisebb krízis után látogat a Tottenham csapata a toronymagas Premier League-éllovas Manchester City otthonába az angol pontvadászat 18. fordulójában. Maurizio Pochettino csapata november második felében három „kötelező győzelem” kategóriájú meccs alatt (WBA, Leicester, Watford) mindössze két pontot gyűjtött be, aminek következtében a másodikról a negyedik helyre csúszott a tabellán. Az APOEL elleni magabiztos Bajnokok Ligája-siker azonban visszaadta a Spurs önbizalmát, és azóta kétszer is három pontot szerzett bajnokin (Stoke 5:1, Brighton 2:0). Pochettino mester góllövői is újra legjobb formájukat hozzák: Harry Kane a Stoke ellen duplázott, Heung-Min Szon pedig a Brighton ellen már sorozatban negyedik találkozóján volt eredményes.

Pep Guardiola helyzete már a bajnokság féltávja előtt rendkívül kényelmes, hiszen a Városiak eddigi 17 bajnokijukból egy kivételével mindet megnyerték, és elképesztő formájukat, úgy tűnik, idén senki sem tudja megtörni. A City idén átlagosan meccsenként három gólt szerez, és már hat (!) játékosa jár legalább 5 találatnál (Agüero 12, Sterling 9, Gabriel Jesús 8, Sané 6, De Bruyne 5, David Silva 5).

Franciaországban a Lyon és a Marseille vívja a legnagyobb hétvégi rangadót. A két gárda rendkívül kiélezett versenyben egyaránt 35 pontot birtokol, hármas holtversenyben a Monacóval. Ez a három csapat előreláthatóan a PSG mögötti egyetlen, egyenes BL-szereplést érő helyért verseng majd a szezon hátralévő részében. A két gárda jó formában várja a derbit, bár az utóbbi időben Bruno Genesio és Rudi Garcia edzők fiainak is becsúsztak pontvesztések: a Lyon csak ikszelni tudott a Montpellier-vel, és hazai pályán kapott ki nemrég a kiesőzónában tartózkodó Lille-től. A Marseille legutóbb a Montpellier otthonában hullajtott el két pontot.