2024. július 30., kedd
VILOTIĆ-EMLÉKTORNA

A montenegrói bombagól sem volt elég

Magyarország és Montenegró U19-es válogatottja mérkőzött meg hétfő délután a zentai futballstadionban a Vilotić-emléktorna 3. fordulójában. A találkozó első félidejében nem sok említésre méltó dolog történt, a szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak el a felek. A második játékrészben aztán rögtön belefogtak a gólgyártásba a csapatok. Alighogy elhangzott a kezdést jelző sípszó, a montenegróiak Zaim Divanović találatával megszerezték a vezetést, öt perccel később pedig Rakonjac Marko akasztott bombagólt a magyarok kapujába. A nézők ekkor már azt hihették, a mérkőzés eldőlt, de KissTamás egy bal oldali beadás után gyönyörűen fejelt a hálóba, így az 55. percben szépíteni tudtak. Három perccel ezt követően Szerető Krisztofer egy jogosan megítélt büntetőt értékesített, az eredmény pedig 2:2 lett. Az összecsapás feszült hangulatban folytatódott, a találkozó legvégén mindkét együttes előtt adódott lehetőség, de kihasználni már nem tudták. Az összképet tekintve igazságos döntetlen született.