2024. augusztus 6., kedd
SZUPERLIGA

Élen a Crvena zvezda!

A bajnokság tavaszi nyitófordulójában a bajnoki címvédő Partizan csak gól nélküli döntetlent ért el a Novi Pazar vendégeként. A belgrádi csapat az első félidőben több lehetőséget dolgozott ki, de a csatárai rendre elrontották.

A második félidőben nem sok érdemleges esemény történt, a bírói ráadásban a Partizan támadója, Živković ugyan a vendéglátó kapujába talált, a játékvezető azonban a kapus akadályozása miatt a gólt érvénytelenítette. A Crvena zveda élt a kínálkozó lehetőséggel, s a Javor legyőzésével a táblázat élére ugrott. Érdekesség, hogy a vörös-fehéreknek bő 500 napot kellett várniuk arra, hogy bajnokság éllovasává váljanak. A Vojvodina képtelen volt nyerni a kiesés elől menekülő Donji Srem otthonában. A Spartacus–Sloboda találkozó pedig a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt.

16. forduló: Radnički 1923–Radnički (N) 0:0, Novi Pazar–Partizan 0:0, Čukarički–Rad 2:0, Voždovac–OFK Beograd 1:0, Donji Srem–Vojvodina 1:1, Crvena zvezda–Javor 2:1, Napredak–Jagodina 2:1 a Spartacus–Sloboda találkozó elmaradt.