2024. augusztus 5., hétfő

Labdarúgás: Hengerel a Spartacus

NŐI SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Sloga Radnički 8:0 (6:0)

Szabadkai városi stadion, 50 néző, vezette: Banjeglav (Topolya). Góllövők: N'Rehy az 5., 9., 33., Poljak a 19., 24., Marenić a 43., Knežević az 56., Malešević a 70. percben

Spartacus: Gardijan (Ivanov), Ilić (Knežević), Krstić (Vajda), Radanović, Slović, Malešević, Poljak (Živković), Damjanović, N'Rehy, Canković, Marenić.

Sloga Radnički: Vojinović, Rosić (Bojić), Lunova (Cakó), Stojković, Janković, Tešić, Ratković, Vuković (Milinović), Čutura, Plečić (Dragoslavić), Krunić (Kovačević).

A bajnoki címvédő szabadkai együttes nemzetközi kötelezettségei miatt vasárnap pótolta be az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzését. A zimonyi vendégcsapat csupán öt percet tudott kihúzni kapott gól nélkül, N'Rehy találata után viszont már csak a gólkülönbség volt a kérdéses. A Spartacus játékosai a gólok mellett még hat alkalommal eltalálták a kapufát is, a találkozó legszebb találatát pedig az 56. percben láthatták a nézők, amikor Milana Knežević, a hazaiak egyik legfiatalabb játékosa a tizenhatos sarkától a léc alá bombázott.

ZOMBORI LIGA

Őrszállás: Stanišić–Rusin 4:1 (1:1)

Stanišić-pálya, 300 néző, vezette: Kuti (Apatin). Góllövők: Bobanac a 14., G. Vračarić az 54., Svetićanin az 56. és 58., illetve Hrnjčar a 32. percben.

Stanišić: Rajić, D. Vukadinović, Majković (M. Vukadinović), Šarić, Jagodić-Kuridža, Nikić, G. Vračarić, Vranković, Svetićanin (Crnomarković), Bobanac, Jovanović (Drača).

Rusin: Zs. Orosz, Csapkó, Kolosnyai (Nyáradi), Šarac, Hardi (Plančuzanin), B. Orosz, Katona, Kukolj, Bukejlović, Branković, Hrnjčar.

A találkozó egyenlő ellenfelek küzdelmét hozta, de a hazaiak mégis biztos győzelmet arattak. A vendégek játékában ugyanis volt négy perces rövidzárlat, ezt Stanišić kihasználta, három gólt is szerzett és eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. @sz = D. J.

Csonoplya: Sloga–Lipar 4:0 (1:0)

Sloga-pálya, 150 néző, vezette: Čičić (Hódság). Góllövők: Radujčić a 34., Hoscieslavski az 53., Tubić a 67. és Purić a 76. percben.

Sloga: Kožlina, Purić, Lovrić, Konjević, Vidović, Tubić, Radojčić, Vladetić (Jezdić), Hoscieslavski (Sekulić), Ninković (Rebić), Rajčanji.

Lipar: Vičinić, Žarić, Nagy (Majković), Đurić, Vujičić, Romić, Pašalić (Komazec), Banović, Čestić, Žestić (Lalić), Đukić.

A hazaiak meggyőző teljesítményt nyújtva könnyedén szerezték meg a teljes zsákmányt. @sz = D. J.

A 2. forduló: Sloga–Lipar 4:0, Kordun–BSK 1:4, Hajduk–Omladinac (D) 0:0, Mladost–Graničar (G) 2:0, Dunav–Polet 0:5, Törekvés–Kula 2:0, Stanišić–Rusin 4:1, Graničar (R)–Omladinac (B) 1:4.

16. Dunav      2          0          0          2          0:7       0

A következő forduló (augusztus 31-én): Omladinac (B)–Sloga, Rusin–Graničar (R), Kula–Stanišić, Polet–Törekvés, Graničar (G)–Dunav, Omladinac (D)–Mladost, BSK–Hajduk, Lipar–Kordun.

VERBÁSZ–TITEL–ZSABLYAI LIGA

Lok: Sloga–Jedinstvo (P) 0:6 (0:4)

Sloga-pálya, 30 néző, vezette: Panić (Đurđevo). Góllövők: Jakšić a 8. és 44. percben, Husanović a 17., Božić a 45., Zlatić a 75., Stanojev a 85. percben.

Sloga: Jovčić S., Ahmetović, Jojart Gavarić (Vidić), Frank T. (Jović), Peranović, Frank Z., Jovčić A., Višnjić, Milojević, Szabó.

Jedinstvo: Pakaški, Kalapos, Čonić, Molnár, Nagy, Stanojev, Kiss, Jakšić, Zlatić, Božić (Anđelković).

Győzelemmel rajtoltak a péterrévei piros-fehérek az őszi bajnokságon. Már az első tíz percben látszott, hogy mindhárom pontért jöttek erre a mérkőzésre, mert jól kidolgozott támadásokkal veszélyeztették a hazai kapust. Amikor Jakšić a 8. percben belőtte az első gólt, és utána Husanović a 16. percben a másodikat, a hazaiak csak védekezni tudtak. Az első félidő végéig még két találatot látott a hazai közönség, Božić, Zlatić és Stanojev pedig kihagytak néhány szép helyzetet. A második félidőben a vendégek rutinjátékot mutattak, és megérdemelten győztek. A hazaiak soraiban Peranović volt a legjobb, a vendégek soraiban Molnár és Zlatić. Ezen a meccsen először lépett  pályára a fiatal, 17 éves Anđelković és dicséretet érdemel bemutatott játéka.