Győzelemmel rajtolt az éllovas Zenta

A hétvégén a Tisza-partiak a dunacsébiekkel Zentán játsszák a szuperrangadót – Még jól is járt Verbászon az adorjáni Tisza

SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Crvena zvezda 1:3 (1:2)

Városi stadion, 4500 néző, vezette: Obradović (Jagodina). Góllövők: Georgijević a 35., illetve Lazić az 5., Ristić (11-esből) a 39., Jović a 78. percben.

Spartacus: Mirković, Farkas, Jakovljević, Antonić, Milošević, Maksimović, Ivanović (Mrkela), Torbica, Plavšić, Ilić (Lukić), Georgijević.

Crvena zvezda: Rajković, Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković, Stojanović (Avramovski), Ristić, Katai, Orlandić (Kovačević), Parker (Gavrić), Jović.

A vendégek már az 5. percben Lazićnak köszönhetően vezetéshez jutottak. Fél óra elteltével megduplázták előnyüket a belgrádiak, ugyanis a kiváló ütemben kiugró Jovićtyal szemben a Spartacus hálóőre, Mirković szabálytalankodott, a büntetőt pedig Ristić váltotta gólra. A harmadik vendéggól Orlandić lábában volt, ám Mirković lábbal, parádésan védett, a következő támadásból pedig szépítettek a Kék Galambok. Egy tetszetős támadás után Georgijević a léc alá bombázott. A 40. percben egyenlíthettek volna a hazaiak, de Georgijević lövése a kapu mellett kötött ki. A második félidőben kiegyenlített játékot láthatott a közönség. A belgrádiak a 78. percben biztosították be a győzelmet, miután Parker lövése az egyik hazai védőn irányt változtatott, Jović gyorsabbnak bizonyult Mirkovićnál, és beállította a végeredményt. A mérkőzés nem múlhatott el incidens nélkül, ugyanis a második félidő elején a belgrádiak szurkolótábora összeverekedett a csendőrség tagjaival.

A 19. forduló eredményei: Borac Čačak - Radnički Kragujevac 2:0 (Ožegović 39., Zec 90+2.), Donji Srem - Radnicki Niš 0:0, Napredak – Mladost 1:1 (Dimitrov 22. ill. Pavlov 90+2.), Novi Pazar - OFK Beograd 3:1 (Kostić 31., Pavlović 55., Radivojević 64., ill. Jovanović 53), Vojvodina – Jagodina 1:4 (Jovanović 11., illetve Gašić 5., Savković 15., Lepović 40., Martinović 67.), Voždovac – Čukarički 0:0, Spartacus - Crvena zvezda 1:3 (Georgijević 35., illetve Lazić 5., Ristić 29., Jović 78.), Partizan – Rad 2:0 (Drinčić 31., Ninković 50.).

11

A következő forduló (március 21-én): Radnički (N)–Vojvodina, Jagodina–Spartacus, Crvena zvezda–Napredak, Mladost–Novi Pazar, OFK Beograd–Borac, Radnički 1923–Voždovac, Čukarički–Partizan, Rad–Donji Srem.

I. LIGA

A 16. forduló: Radnik–Proleter 1:0, Sloga (PM)–Jedinstvo 1:1, Bežanija–Sinđelić 0:1, BSK–Mačva 1:0, Sloga (K)–Javor 2:1, Moravac–Bačka (BP) 3:1, Sloboda–Inđija 2:1, Kolubara–Metalac 1:2.

12

A következő forduló (március 18-án): Kolubara–Radnik, Metalac–Sloboda, Inđija–Moravac, Bačka (BP)–Sloga (K), Javor–BSK, Mačva–Bežanija, Sinđelić–Sloga (PM), Jedinstvo–Proleter.

II. LIGA

Temerin: Sloga–Zenta 0:1 (0:1)

Sloga-pálya, 300 néző, vezette: Pantović (Ruma). Góllövő: Pócs a 33. percben.

Sloga: Rockov, Vukaljević, Slijepčević, Miljanović (Kozomora), Kremenović, Tomić, Nedeljković, Zelić, Panić (Zeljković), Marić (Đukić), Erak.

Zenta: Živkov, Misić, Tomišić, Jočić, Marković, Cvetković, Jakovljević (Matijašević), Popov, Pócs (Rajkovača), Josimović (Beslač), Milivojev.

A sáros és vizes pályán nagy küzdelem folyt a forduló rangadóján. Az idő múlásával a vendégek mind többet támadtak, aminek eredménye a 33. percben Pócs közelről elért gólja lett. A 37. percben Jakovljevićnek is alkalma volt a gólszerzésre, ám közelről a kapu mellé lőtt. A 43. percben Marić jobb oldalról leadott éles lövését Živkov biztosan hárította. A második félidőben a hazaiak igyekeztek kiegyenlíteni, az 55. percben újból Marić veszélyeztetett, de Živkov bravúrosan hárított. A másik oldalon Matijašević, Milivojev és Rajkovača próbálkoztak, de az eredmény már nem változott, így a vendégek megérdemelten nyerték a fontos bajnoki pontokat.

Szabadka: Bácska 1901–Radnički (Újpázova) 3:1 (1:0)

Zombori úti stadion, 100 néző, vezette: Bošković (Zombor). Góllövők: Radosavljev (11-esből) a 20., Ljubenović az 55., Zlatković a 62., illetve Vujasin a 86. percben.

Bácska 1901: Tasić, Savović, Svitić, Banjac, Matić, Simović, Radosavljev, Šveljo (Kolundžić), Zlatković, Ljubenović (Nikić), Kiss.

Radnički: Lekić, Novović (Krkobabić), Punišić, Stanković, Ranitović (Ivančević), Knežević, Mićić, Hajdin, Šaračević, Vujasin, Maritovski (Knežević).

Győzelemmel kezdték a tavaszi idényt a zombori úti piros-fehérek. A vezetést a 20. percben szerezték meg a hazaiak, amikor Lekić szabálytalansága után Bošković a fehér pontra mutatott, a büntetőt pedig Radosavljev értékesítette. A második félidőben is a hazaiak támadtak többet, és előbb Ljubenović megduplázta csapata előnyét, majd a mérkőzés legjobbja, Zlatković is betalált az újpázovai kapuba. A vendégeknek Vujasin révén csak a szépítésre tellett, négy perccel a lefújás előtt.

A 16. forduló: Dinamo–Radnički (M) 1:2, Dunav–Dolina 1:1, ČSK–Radnički (Z) 8:0, Sloga–Zenta 0:1, Banat–Tekstilac 1:1, Cement–Vršac 0:0, Radnički (Š)–Prigrevica 3:2, Bácska 1901–Radnički (NP) 3:1

3

A következő forduló (március 21-én és 22-én): Bácska 1901–Dinamo, Radnički (NP)–Radnički (Š), Prigrevica–Cement, Vršac–Banat, Tekstilac–Sloga, Zenta–ČSK, Radnički (Z)–Dunav, Dolina–Radnički (M).

BÁCSKAI ZÓNA

Szabadka: Szabadka–Bácska (Pacsér) 4:0 (1:0)

Sever-pálya, 100 néző, vezette: Jerilović (Apatin). Góllövők: B. Nikšić a 10., Mirkov az 58., D. Vojnić a 62., N. Vojnić a 66. percben.

Szabadka: V. Vojnić, Vukov, T. Nikšić (Rajak), Masalušić, Đuranović, Jukić, D. Vojnić, Mirkov (Ilovac), B. Nikšić (Kazi), Stipančević, N. Vojnić.

Bácska: Gorjanac, Grbić, Godar, Vuković, Balunović, Tomašković (Panić), Lazarević (Malinović), Radić, Ćeran, Čvoro, Vujaklija (Prole).

Magabiztos győzelemmel kezdte a tavaszt a Szabadka csapata. Az első gólra nem kellett sokat várni, hiszen már a 10. percben Jukić beadásából Bakir Nikšić betalált Gorjanac kapujába. A találkozó a második félidő közepén dőlt el, amikor a kiválóan játszó hazaiak Mirkov, Dario és Nikola K. Vojnić révén nyolc perc alatt háromszor vették be a pacséri kaput. A vendégek egyetlen alkalommal lőttek kapura, de Godar szabadrúgását védte a hazai hálóőr. A 83. percben a csereként beállt Panić megkapta második sárga lapját, és az utolsó hét percet a pacsériak tíz emberrel voltak kénytelenek lejátszani.

Verbász: Vrbas–Tisza 0:0

Verbászi pálya, 100 néző, vezette: Janković (Hódság).

Verbász: Gašović, Tadić, Selak, Ivan, Jelić, Balabanović (Sunajko), Marojević (Bogavac), Stanić, Pljuco (Marković), Mačiženski, Marčetić.

Tisza: Bošnjak, Maslovara, Vojvodić, Tandari, Trbović, Mandić, Baštovanov, Živković, Milenković, Baša (Lackó), Plavšić.

A két csapat második egymás elleni találkozóját a verbásziak jó képességű fiatalokból álló gárdája kezdte jobban. Kezdettől fogva letámadták a vendégeket, ami láthatóan meglepte az adorjániakat, és Pljuco, a hazaiak csatára már a negyedik percben szembe találta magát Bošnjak kapussal, de lövése centiméterekkel elkerülte a kaput. A folytatásban is a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de csatáraik a kínálkozó gólhelyzeteket nem tudták értékesíteni, és Bošnjak kapus is nagyszerűen végezte feladatát. A szünet után valamelyest feljavult a Tisza-partiak játéka. A hajrában mindkét csapat nagyon hajtott a győztes gólért, de a védelmek kitűnően állták a sarat, így a csapatok kénytelenek voltak megosztozni a bajnoki pontokon, amivel, úgy tűnik, az adorjániak lehetnek elégedettebbek. A tavaszi idény második fordulójában március 22-én, vasárnap az adorjániak a szenttamási Srbobran csapatát fogadják, a találkozó 14.30-kor kezdődik a Tisza-parti pályán

Topolya: TSC–Mladost (Apatin) 5:1 (4:0)

Topolyai városi stadion, 350 néző, vezette: Bećanović (Zombor). Góllövők: Nastić a 8., Milić a 27., a 41., a 85. és Šicar a 38., illetve Ožegović a 69. percben.

TSC: Jorgić, Boros T., Resanović, Kekezović, Nastić, Nedić (Surković), Boros Cs. (Krivokapić), Milić, Rahić, Milovanović (Martinović), Šicar.

Mladost: Ićitović, Atanasković, Sohić, Rađenović, Vujin, K. Jovičić (Medić), Basarić, P. Uzelac, Ožegović, M. Uzelac (Smiljanić), A. Jović.

Már a 8. percben Nastić révén vezetéshez jutott a TSC. A 17. percben 18 méterről végzett el egy szabadrúgást Kekezović, de bal felső sarokba tartó labdáját Ićitović kapus szögletre ütötte. A 27. percben gyors ellentámadást vezettek a hazaiak, amely végén Milić növelte csapata előnyét A 38. percben Šicar révén már 3:0-s vezetésre tett szert a Topolya. Milić a 41. percben másodszor is gólt szerzett csapatának, így 4:0-s vezetéssel tértek pihenőre a játékosok. A szünet után is a Topolya játszott jobban, de helyzeteit nem tudta kihasználni A 69. percben szépítettek a vendégek. A 85. percben aztán Milić ismét betalált a kapuba, és beállította az 5:1-es hazai győzelmet.

A 16. forduló: ŽAK–Srbobran 0:1, Vrbas–Tisza 0:0, Preporod–Jadran 1:0, Odžaci–Borac 1:2, Tavankut–Zadrugar 1:0, TSC–OFK Mladost 5:1, Szabadka–Bácska (P) 4:0, Mladost (T)–Polet 3:0.

16. Borac 16 3 1 12 14:43 10

A következő forduló (március 21-én és 22-én): Mladost (T)–ŽAK, Polet–Szabadka, Bácska (P)–TSC, OFK Mladost–Tavankut, Zadrugar–Odžaci, Borac–Preporod, Jadran–Vrbas, Tisza–Srboban.

BÁNÁTI ZÓNA

A 16. forduló: Radnički (S)–Radnički (K) 3:1, Borac (Torontálsziget – Sakule)–Jedinstvo (BK) 1:0, Vršac United–Sloboda 1:1, Jedinstvo (TB)–Mladost 2:0, Borac (Tárcsó – Starčevo)–Sloga 3:2, Kozara–Crvena zvezda 0:2, Budućnost–Proleter 1:0, Železničar–Kikinda 2:1.

16

A következő forduló (március 21-én és 22-én): Železničar–Radnički (S), Kikinda–Budućnost, Proleter–Kozara, Crvena zvezda–Borac (Starčevo), Sloga–Jedinstvo (TB), Mladost–Vršac United, Sloboda–Borac (Sakule), Jedinstvo (BK)–Radnički (K).

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 16. forduló: Budućnost–Ljukovo 3:0, Jugović–Omladinac 0:3, Laćarak–Mladost 2:2, Borac–Kabel 2:0, Hajduk–Crvena zvezda 1:0, Jedinstvo–Sloga 1:0, ŽSK–Kupinovo 1:0, az Index–Graničar 1924 találkozóról nem érkezett jelentés.

13

A következő forduló (március 21-én és 22-én): ŽSK–Budućnost, Kupinovo–Jedinstvo, Sloga–Hajduk, Crvena zvezda–Index, Graničar 1924–Borac, Kabel–Laćarak, Mladost–Jugović, Omladinac–Ljukovo.

SZABADKAI LIGA

Bajsa: Bajsa–Bácska 1:1 (0:0)

Bajsai pálya, 150 néző, vezette: Csapó (Szabadka). Góllövők: Rahić a 90., illetve Laták a 63. percben.

Bajsa: Lackó, Tresiglavić, N. Ivšić, Mudrinski, Ocsenás (Nerac), Drašković (Majoros), Latyák, Rekecki R., Tóth, Rahić, Rekecki Z.

Bácska: Ađanski, Vujić (Rama), Mandadžić, M. Simendić, Peko, Laták, Péter, Lovre, Petković (Stojanović), Nagy (N. Simendić), Korac.

A találkozó nagyobb részében kemény és férfias játék folyt, amelyben a vendégek többet támadtak, és több helyzetük is adódott, de Lackó kapus mindig feladata magaslatán állt, így az első félidőben gól nem született. A folytatásban is a vendégek játszottak jobban. A 63. percben Laták az egyik helyzetüket ki is használta, és vezetéshez juttatta csapatát. Ezt követően a hazaiak mindent egy lapra téve támadtak, de sokáig pontatlanul játszottak, s nem jelentettek veszélyt a vendégekre. A 90. percben egy kapu előtti kavarodásból ha szerencsés módon is, de sikerült kiegyenlíteniük.

Njegoševo: Proleter–Olimpia 2:1 (2:1)

Njegoševói pálya, 200 néző, vezette: Babičković (Szabadka). Góllövők: Gvozdenović a 18., Rajačić a 44., illetve Kiss a 16. percben.

Proleter: Matković, Demonić, Čolić, Bobot, Bukvić R., Rajačić, Stojilović, Gvozdenović, Lukić (Bukvić D.), Jerković (Davidović), Krvavac (Marić).

Olimpia: Laković, Tóth (Firic), Jović, Roganović, Tanka, Szél, Kalinić, Horváth, Kiss, Stajki, Fenyvesi (Tešanović).

A vendégek az első negyedórában nagyon veszélyesek voltak a hazaiak kapujára, így a 16. percben egy gyors ellentámadás után, Fenyvesi és Kiss összjátékából az utóbbi 16 méterről betalált Matković kapujába. Nem sokáig tartott a vendégek öröme, hiszen a 18. percben szögletrúgás után Gvozdenović szép fejes góllal kiegyenlítette az eredményt. A félidő végéig a középpályán folyt a játék, és amikor már mindenki a szünetet várta, a 44. percben a hazai csapat egy oldalbeadásból Rajačić révén megszerezte a vezetést. A pihenő után a vendégek többet kezdeményeztek, de az eredményen változtatni nem tudtak. A hazai csapat megérdemelten zsebelte be a három bajnoki pontot.

Hajdújárás: Vinogradar–Csóka 6:0 (3:0)

Hajdújárási sportközpont, 120 néző, vezette: Milosavljević (Szabadka). Góllövők: Guljaš a 11., a 39., az 52., Vukov a 36., a 69. és Engi a 90+2. percben.

Vinogradar: Sabo, Kujundžić (Engi), Berec, Radics, Haskó Zs., Vojnić Tunić (Lazić), Francišković (Szalma), Haskó N., Guljaš, Vukov, Nágel.

Csóka: Militarov, Nešić, Fekete, Ilić, Rudics, Pavlović (Györe), Kolić (Raffai), Dražić (Bulajić), Csernák, Újházi, Laták.

Fél tucat góllal terhelte meg a Vinogradar a téli átigazolási időszakban jelentősen megerősödött Csóka hálóját. Már a 10. percben vezetéshez jutottak a hazaiak, miután Kujundžić beadására a hosszú saroknál Guljaš érkezett kitűnő ütemben. A 36. percben Vukov egy kapusról kipattanó labda után kétgólosra növelte a hajdújárási előnyt, majd három perccel később Guljaš holtszögből lőtte ki a rövid felsőt, beállítva ezzel a félidei eredményt. Az 51. percben Nešić megkapta második sárga lapját, egy perccel később pedig Guljaš megszerezte saját harmadik, csapata negyedik gólját. A 69. percben Vukov fejjel volt eredményes, majd öt perccel később a vendégek kilenc főre fogyatkoztak, miután a csereként beállt Raffai feleselésért piros lapot kapott. A végeredményt a csereként beállt Engi állította be a hosszabbítás perceiben. A vendégek harcias, küzdős csapat benyomását keltették, de egy felső kapufán és néhány szórványos támadáson kívül nem jelentettek veszélyt a hazai kapura.

Kishegyes: Egység–Pannónia 1:2 (0:1)

Egység-pálya, 100 néző, vezette: Radoman (Szikics). Góllövők: Stojanović a 62., illetve Svetićanin a 20. és Perazić a 87. percben.

Egység: Zmijanjac, Major, Lukić, Abramović, Mandić, Perović, D. Malecki, S. Malecki (Oláh Sz.), Vujović, Stojanović, Oláh G.

Pannónia IMT: Živko, Polić, Janković, Kovačević, Vidarić, Dražić (Vlahović), Resanović, Svetićanin, Tutić (Sa. Duljahi), Martin, Perazić.

Ezen a találkozón mindkét csapat nagyon idegesen játszott, amit bizonyít az is, hogy a játékvezetőnek több lapot is fel kellett mutatnia. A vendégek jutottak vezetéshez, mégpedig egy gyors ellentámadás után, Svetićanin révén. A szünet után a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük, de a kemény játék miatt Perovićot, a hazaiak játékosát a 75. percben a játékvezető kiállította. A vendégcsapatnak így sikerült a 87. percben Perazić találatával kiharcolnia a győzelmet.

A 16. forduló: Egység–Pannónia 1:2, Obilić–Krivaja 3:0, Sloga–Palics 15:0, Proleter–Olimpia 2:1, Vinogradar–Csóka 6:0, Radnički 1905–Potisje 1:0, Bajsa–Bácska 1:1, a Njegoš szabad volt.