2024. augusztus 3., szombat
MAGYAR LABDARÚGÁS

Parádés Gera-gól, biztos Fradi-siker a rangadón

A hétvégi fordulóban két fővárosi rangadóra is sor került. Szombat este a Ferencváros az MTK-t fogadta, s már az első tíz percben ígéretes lehetőségeket dolgoztak ki a zöld-fehérek. A későbbiekben a vendégek is felbátorodtak, s a félidőben két veszélyes ellentámadást vezettek, de az első játékrészben nem született találat. A folytatásban Gera zseniális labdalevétele és gólja hozta tűzbe a közönséget. Nem sokkal később Böde találata elvette az MTK kedvét a további játéktól, így a hazai csapat a hármas sípszóig rutinosan őrizte előnyét.

Az Újpest–Honvéd összecsapás első félidejében a lilák főleg a széleken vezetett támadásokkal próbálták megbontani a zárt védekezésre és ellentámadásokra berendezkedő kispestiek rendszerét, próbálkozásaik azonban nem jártak sikerrel. A második játékrész elején a vendégek átvették a kezdeményezést, sőt Youla a vezetést is megszerezte a Honvédnak. A gól igencsak felrázta az újpestieket, s ezt követően veszélyes helyzeteket alakítottak ki, egyenlíteni azonban csak a 88. percben tudtak, Tóthnak köszönhetően. A hátramaradt időt a Honvéd játékosai szabálytalanságokkal tördelték szét, így az eredmény nem változott.

Csendesen csordogált a Vasas–Videoton-találkozó, amikor a szünet előtt a fehérváriak kissé váratlanul megszerezték a vezetést. A folytatásban azonban az angyalföldiek azonnal egyenlítettek, sőt negyed órával a hármas sípszó elhangzása előtt Remili a győztes gólt is megszerezte számukra. A hajrában a bajnokcsapat már nem tudott egyenlíteni, így az 5. fordulóban már negyedik vereségét szenvedte el. Nyerni tudott a másik újonc csapat, a Békéscsaba is, méghozzá Felcsúton. A Vasashoz hasonlóan ők is hátrányból fordítva szerezték meg a három pontot. Érdekesség, hogy ezt megelőzően több mint 10 éve, 2005 áprilisában nyertek mérkőzést az élvonalban. A szombathelyi Haladás a Paks felett aratott győzelmével már a második helyre lépett fel a táblázaton. Hiába kezdett jól a Diósgyőr a Debrecen elleni találkozón, a miskolciak az első félidőben sorra rontották el helyzeteiket. A szünet után a Loki támadói kihasználták az ellenfél védőinek figyelmetlenségét, és negyed óra alatt eldöntötték a találkozót. A Diósgyőr sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, és az utolsó helyre esett vissza.

Az 5. forduló: Haladás–Paks 1:0 (Németh 29.), Puskás Akadémia–Békéscsaba 1:2 (Márkvárt 12., illetve Szilágyi 53., Bényei 57.), Újpest–Honvéd 1:1 (Tóth 88., illetve Youla 62.), Vasas–Videoton 2:1 (Novák 48., Remili 76., illetve Kovács 45.), Diósgyőr–Debrecen 0:2 (Máté 48., Balogh 62.), Ferencváros–MTK 2:0 (Gera 52., Böde 59.).