2024. augusztus 3., szombat
KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Londonban botlott a City, élen az MU

Sorozatban második vereségét szenvedte el a korábbi éllovas Manchester City a Premier League-ben, amit kihasznált a Sunderland ellen 3:0-ra diadalmaskodó Manchester United, és a mezőny élére ugrott. A City a West Ham elleni hazai vereség után ezúttal a Tottenham ellen szaladt bele egy nagy pofonba, 4:1-es hazai sikert ünnepelhetett a White Hart Lane közönsége. A vezetést még a vendégek szerezték meg Kevin De Bruyne révén a félidő közepén, de még a szünet előtt egyenlített Eric Dier, majd a második játékrészben a Tottenham bedarálta ellenfelét, Toby Alderweireld, Harry Kane és Erik Lamela is betalált a végéig.

A United érdekes időelosztásban lőtte góljait, láthatóan a félidők elejét és végét nyomta meg, hiszen Memphis Depay az első játékrész ráadásában szerezte meg a vezetést csapatának, Wayne Rooney a második félidő első percében növelte kétgólosra az előnyt, míg a végeredményt Juan Mata állította be a 90. minutumban. A vörös ördögök először állnak a PL első helyén a klublegenda, Sir Alex Ferguson visszavonulása óta.

A dobogó harmadik fokán az ezúttal a Norwich-csal remiző West Ham áll, pontszámban azonban beérte az Arsenal, amely a Leicester vendégeként nyert 5:2-re. Az Ágyúsoknál mesterhármast szerzett a chilei Alexis Sánchez, aki ezzel az első olyan játékossá vált, aki az angol, az olasz és a spanyol élvonalban is képes volt triplázni egy meccsen.

A Tottenham a listavezető elleni sikerrel ötödik, de kapaszkodik a Liverpool is, amelyben az Aston Villa elleni hazai 3:2-es győzelem során a várakozások ellenére nem a magyar válogatott, hét közben kupameccsen három tizenegyest is megfogó Bogdán Ádám kezdett, Brendan Rodgers ismét Simon Mignolet-nak szavazott bizalmat.

Nem mehetünk el szó nélkül a címvédő Chelsea újabb kiábrándító eredménye mellett: a londoni Kékek a tabella utolsó előtti helyén tanyázó Newcastle vendégeként kétgólos hátrányba került, Ramires és Willian góljával a hajrában egy pontot sikerült megmenteniük. Ezzel együtt is mindössze nyolc pontnál járnak és ugyanennyi a hátrányuk az éllovassal szemben. A Chelsea-játékosok első félidei teljesítményével rendkívül elégedetlen volt José Mourinho: Tízes skálán mínusz egyet adnék magunknak az első félidőre. Ennyire rosszul játszottunk. A szünetben sajnáltam, hogy csak három cserelehetőségem van, legszívesebben hatot is változtattam volna.

Angol bajnokság, 7. forduló: Tottenham–Manchester City 4:1, Leicester City–Arsenal 2:5, Liverpool–Aston Villa 3:2, Stoke City–Bournemouth 2:1, West Ham United–Norwich City 2:2, Manchester United–Sunderland 3:0, Southampton–Swansea City 3:1, Newcastle United–Chelsea 2:2, Watford–Crystal Palace 0:1, a WBA–Everton mérkőzést ma 21 órakor játsszák.

A
következő forduló (október 3-án, 4-én): Crystal Palace–WBA, Norwich City–Leicester City, Manchester City–Newcastle United, Aston Villa–Stoke City, Bournemouth–Watford, Sunderland–West Ham United, Chelsea–Southampton, Everton–Liverpool, Arsenal–Manchester United, Swansea City–Tottenham.

Botlott a Real, a Villarreal az éllovas

A Villarreal együttese Léo Baptistao góljával 1:0-ra legyőzte az Atlético Madridot, és miután a korábbi éllovas Real Madrid csak gól nélküli döntetlent ért el hazai pályán a Málaga ellen, a Sárga Tengeralattjáró a spanyol bajnoki tabella élére ugrott.

A második helyen a Las Palmas ellen Luis Suárez duplájával diadalmaskodó Barcelona áll, a katalánok azonban nem örülhettek felhőtlenül a sikernek, hiszen már a találkozó elején le kellett cserélni Lionel Messit, akinek a hírek szerint a bal térd belső keresztszalagja szakadt el, ami miatt várhatón hat-nyolc hetet kell kihagynia.

A harmadik helyen a Real található, a negyedik pedig a két nagycsapat hibáját kihasználni nem tudó Celta, amely az élre ugorhatott volna, de győzelem helyett 1:1-re végzett az Eibar vendégeként.

A forduló beszámolója nem lenne teljes, ha kihagynánk, hogy az Európa-liga-címvédő Sevilla nagy küzdelemben megszerezte első győzelmét az idényben, 3:2-re legyőzte a Rayót, a nyáron megszerzett Jevhen Konopljanka a hajrában állította be a végeredményt.

Spanyol bajnokság, 6. forduló: Valencia–Granada 1:0, Barcelona–Las Palmas 2:1, Real Madrid–Málaga 0:0, Sevilla–Rayo Vallecano 3:2, Villarreal–Atlético Madrid 1:0, Eibar–Celta Vigo 1:1, Sporting Gijón–Real Betis 1:2, Deportivo La Coruña–Espanyol 3:0, a Getafe–Levante és a Real Sociedad–Athletic Bilbao mérkőzéseket lapzártánk után játszották.

3

A következő forduló (október 2-án, 3-án, 4-én): Celta Vigo–Getafe, Sevilla–Barcelona, Granada–Deportivo La Coruña, Espanyol–Sporting Gijón, Las Palmas–Eibar, Málaga–Real Sociedad, Rayo Vallecano–Real Betis, Athletic Bilbao–Valencia, Levante–Villarreal, Atlético Madrid–Real Madrid.

A hajrában veszített pontokat a Dortmund

Immár négypontos a Bundesliga-éllovas Bayern München előnye a második helyezett Borussia Dortmunddal szemben, hiszen amíg a bajorok a kétgólos Robert Lewandowski vezetésével 3:0-ra győztek Mainzban, a Borussia a találkozó utolsó percében gólt kapott a Darmstadttól, így csak 2:2-es döntetlenre végzett az egyik újonccal szemben.

A dortmundiak előnye már csak egy pont a harmadik Schalke előtt, amely ezúttal Hamburgból távozott a teljes zsákmánnyal.

A negyedik a Hannover pontosztozkodó Wolfsburg, amelyet pontszámban beért a Leverkusen, de csak egy pont távolságból követi a Hertha, a Köln és az Ingolstadt alkotta trió is.

Augsburgban megszerezte idénybeli első győzelmét a Hoffenheim, amelynek keretében ismét nem kapott helyet a magyar válogatott Szalai Ádám.

Német bajnokság, 7. forduló: Köln–Ingolstadt 1:1, Wolfsburg–Hannover 1:1, Stuttgart–Borussia (M) 1:3, Augsburg–Hoffenheim 1:3, Werder Bremen–Bayer (L) 0:3, Mainz–Bayern München 0:3, Hamburg–Schalke 0:1, Eintracht (F)–Hertha 1:1, Borussia (D)–Darmstadt 2:2

2

A következő forduló (október 2-án, 3-án, 4-én): Darmstadt–Mainz, Borussia (M)–Wolfsburg, Hannover–Werder Bremen, Hertha–Hamburg, Hoffenheim–Stuttgart, Ingolstadt–Eintracht (F), Schalke–Köln, Bayern München–Borussia (D), Bayer (L)–Augsburg.

Nápolyban is kikapott a Juve

Egyre mélyebbre süllyed a címvédő Juventus a Serie A tabelláján, hiszen a hatodik fordulóban, a Napoli otthonában 2:1-es vereséget szenvedett, amivel visszacsúszott a rangsor 15. helyére. A torinói együttesnek ez volt a harmadik veresége az idényben, az éllovas Internek úgy is tíz pont volt az előnye a Zebrákkal szemben, hogy hétvégi meccsét csak lapzártánk után játszotta.

Sokkal jobb formában kezdte a szezont a Juve városi riválisa, a Torino, amely ezúttal a Palermót verte, és feljött a táblázat második helyére.

Mindenképp érdemes szót ejteni az egyik tavalyi feljutóról, a Sassuolóról, amely ezúttal a Chievóval játszott döntetlent, a tabella negyedik helyén tanyázik, és az Inter mellett az egyedüli veretlen csapat a mezőnyben.

Az utóbbi évek fő trónkövetelője, a Roma ébredezik, és ennek az újonc Carpi látta kárát, amely 5:1-es zakóval távozott az Olimpiai Stadionból. A győzelem után azonban nem lehetett felhőtlen Rudi Garcia öröme, hiszen sérülés miatt Edin Džeko, Francesco Totti és Seydou Keita is kidőlt, legalább egy hónap pihenő vár mindnyájukra.

Nemcsak a Juve-, hanem a Milan-drukkerek is kellemetlen hétvégén vannak túl, hiszen csapatuk a második győzelmét begyűjtő Genoától kaptak ki 1:0-ra. A milánóiaknak idegenben nagyon nem megy, négy meccsükből egyet nyertek, háromszor vesztesen hagyták el a pályát.

Olasz bajnokság, 6. forduló: Roma–Carpi 5:1, Napoli–Juventus 2:1, Genoa–Milan 1:0, Bologna–Udinese 1:2, Hellas Verona–Lazio 1:2, Sassuolo–Chievo 1:1, Torino–Palermo 2:1, az Inter–Fiorentina mérkőzést lapzártánk után játszották, a Frosinone–Empoli mérkőzést ma 19, az Atalanta–Sampdoria találkozót 21 órakor játsszák.