2024. augusztus 3., szombat
MAGYAR LABDARÚGÁS

Egy emlékezetes rangadó

Felcsúton megszakadt a Fradi győzelmi sorozata

Az Újpest–MTK rangadó kezdetén a hazai csapat játszott mezőnyfölényben, s ennek az első negyed óra végén meg is lett az eredménye, Mbaye Diagne ugyanis egy szép találattal előnyhöz juttatta csapatát. Ezt követően a vendégek jobbnál-jobb egyenlítési lehetőségeket dolgoztak ki, azonban a csatárok rendre rossz döntést hoztak az utolsó pillanatban, ráadásul Kanta büntetőt is hibázott. A második játékrész Bardhi kissé szerencsés góljával kezdődött, s a lilák mázlisorozata a következő percekben is kitartott, hiszen a kék-fehérek második büntetőjüket is kihagyták: Torghelle bődületes erővel eltalálta ugyan a felső lécet, de gólt lőni nem tudott. Nem sokkal később ugyanő valamit jóvátett hibájából, hiszen a kapufa segítségével megszerezte csapata szépítő találatát. A hajrában Balajcza, az újpestiek kapusa Ramos buktatásáért megkapta második sárga lapját. Érdekesség, hogy mivel a hazaiaknak nem volt több cserelehetőségük, ezért Diagne állt a kapuba. A kényszerű kapusváltás úgy látszik jót tett Kantának, mert ezúttal értékesíteni tudta a büntetőt, mellyel csapatának egy pontot szerzett. Felcsúton egy nem túlságosan látványos találkozón szakadt meg a Ferencváros tizenkét bajnoki mérkőzésen át tartó győzelmi sorozata. Ugyanakkor a Haladás is csak döntetlent ért el a Vasassal szemben, így a táblázat első két helyezettje között nem csökkent a különbség. Ugyancsak döntetlennel zárult a Paks–Debrecen találkozó is, melynek első félidejében Bartha László a kapunak háttal állva sarokkal szerezte meg a hazaiak vezető találatát. A második félidőben csereként beállt Tisza Tibor egy szép lövéssel egyenlített. Furcsán hangzik, de a dolgok jelenlegi állása szerint a bajnokcsapat kiesési rangadót veszített Békéscsabán. A hazaiak jól szervezett játékkal megérdemelt győzelmet arattak a Videoton felett, mely ezúttal is csak árnyéka volt tavalyi önmagának.

A 10. forduló: Békéscsaba–Videoton 2:0 (Viczián 23., Calvente 45.), Haladás–Vasas 1:1 (Gaál 52. illetve Kenesei 88.), Honvéd–Diósgyőr 2:1 (Vernes 45., Kamber 92., illetve Barczi 50.), Paks–Debrecen 1:1 (Bartha 9., illetve Tisza 63.), Puskás Akadémia–Ferencváros 0:0, Újpest–MTK 2:2 (Mbaye Diagne 14., Bardhi 48., illetve Torghelle 63., Kanta 88.).