2024. október 12., szombat

Bravúros szerb győzelem

A szerb válogatott hazai pályán 2:0-ra (1:0) legyőzte a svájci csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik fordulójának szombati játéknapján.

A szerb válogatott az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést, mégpedig Lazar Samardžić szabadrúgását követően, amikor is a labda Nico Elvediről a kapuba pattant.

A második játékrész elején Dan Ndoey révén a svájciak gólt szereztek, amit végül les miatt érvénytelenített a játékvezető. Szerbia a 61. percben duplázta meg előnyét, amikor Aleksandar Mitrović egy szép egyéni akció végén a bal kapufa mellé tekerte a labdát.

A mérkőzés folytatásában Luka Jović fejelt a kapu mellé, majd Embolo büntetőjét Predrag Rajković bravúrosan hárította.

Szerbia ezzel a győzelemmel négy ponttal az A divízió 4. csoportjának harmadik helyén áll.