2024. július 23., kedd
NB I.

Lendületben az Újpest!

Könnyed győzelmet aratott hazai pályán az Újpest a Kisvárda felett. A találkozó bő fél óra alatt eldőlt, addigra a lilák a duplázni tudó Beridze vezetésével háromgólos előnyre tettek szert. A szünetet követően a hazaiak újabb helyzeteket dolgoztak ki, ám akkor már hiányzott az összpontosítás a befejezésnél, így az eredmény nem változott. Az utóbbi négy bajnokijából hármat is megnyerő fővárosi gárda, amely egy hónappal ezelőtt még kiesési gondokkal küszködött, egyre magabiztosabb játékot mutat, és immár felzárkózott a középmezőnyhöz.

Az MTK–Zalaegerszeg találkozó első félidejében jobbára a küzdelem dominált, komolyabb helyzet nem alakult ki. A második játékrész közepén a hazaiak Schönnek köszönhetően megszerezték a vezetést, s bár a zalaiak mindent megtettek az egyenlítésért, gólt szerezni nem tudtak. Ráadásul a kinyíló zalai védelem hibáit a hajrában a budapestiek kétszer is kihasználták, és végül nagyobb arányú győzelmet arattak.

A Honvéd kiesési rangadót vívott szombat este a Diósgyőrrel. A tét rányomta bélyegét a játékra, a sok hibával és szabálytalansággal tarkított összecsapáson nem született gól. A vendégek az utolsó percekben betaláltak a kispesti kapuba, ám a játékvezető a tizenhatoson belül történt szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot. A döntetlen egyik csapatnak sem felel meg, a Diósgyőr maradt az utolsó helyen, a Honvéd pedig nem tudott megnyugtató mértékben elszakadni a kiesőzónától.

A 26. forduló: Újpest–Kisvárda 3:0 (Beridze 11. és 35., Croizet 14.), MTK–Zalaegerszeg 3:0 (Schön 67., Mezei 90., Demjén 93.), Diósgyőr–Honvéd 0:0, Mezőkövesd–Budafok 2:1 (Cseri 14., Vojtus 59., illetve Kovács 37.).