2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

Három szerbiai elődöntős

Viktor Troicki újabb szép győzelmet aratott. A ranglistán nagy léptekkel kapaszkodó szerbiai tegnap a bécsi torna negyeddöntőjében a brazil Thomaz Belluccit győzte le három játszmában, és ma az elődöntőben a mestertornáért küzdő brit Andy Murray és a német Jan Lenard Struff meccsének továbbjutójával találkozik. Murray ellen 0:5 a mérlege, Struff-fal pedig még nem mérkőzött.

Viktor az első játszmában 5:2-es előnyt engedett ki a kezéből, de a rövidítésben mégis megszerezte a vezetést. A másodikban fej fej mellett haladtak, és a rövidítésben ezúttal a brazil volt jobb. A döntő szettben Troicki 3:2-es vezetésnél nyerte el Bellucci adogatását, ami el is döntötte kettőjük csatáját. Az újabb pontokkal Viktor a naprakész listán a 106. helyre tornázta fel magát, és egészen bizonyos, hogy ha az elődöntő lesz a bécsi végállomása, hétfőn akkor is a 110 legjobb között lesz.

A franciaországi női ITF-tornán csak a 2. fordulóig jutott Babos Tímea. A magyart az olasz veterán Alberta Brianti múlta felül.

Két fiatal és tehetséges szerbiai teniszező is bejutott az e heti torna elődöntőjébe. Az egyiptomi Sarm es-Sejkben Nikola Milojević francia riválist győzött le fölényesen, és ma a döntőért a 23 éves és a ranglistán 752. olasz Alessandro Bega lesz a vetélytársa. A törökországi Antalya női ITF-tornáján Nina Stojanović néhány sikertelen versenyhét után ismét jól játszik, és a negyeddöntőben fölényben volt a belga Marie Benoit-val szemben. A 17 éves Nina ellenfele a mai elődöntőben a torna első kiemeltje, a 20 éves liechtensteini Kathinka von Deichman lesz.

BÉCS. – A férfitorna 2. fordulójában: Ferrer–Kamke 7:5, 6:1, Murray–Pospisil 6:4, 6:4, Becker–Haase 6:3, 6:3, Bellucci–F. López 6:7, 6:1, 6:4, Struff–Sztahovszkij 7:6, 2:6, 7:6, negyeddöntő: Troicki–Bellucci 7:6, 6:7, 6:2.

MOSZKVA. – A férfitorna 2. fordulójában: Juzsnyij–Monaco 6:3, 7:6, Gulbis–Gimeno 6:3, 7:6, negyeddöntő: Bautista–Berankis 7:5, 6:3, Gulbis–Seppi 7:6, 4:6, 7:6, nők, 2. forduló: Gyacsenko–Cibulková 4:6, 6:2, 6:2, Pavljucsenkova–Riske 6:2, 6:2, negyeddöntő: Begu–Pironkova 1:6, 6:3, 6:2, Šafářová–Kuznyecova 6:4, 7:5.

STOCKHOLM. – A férfitorna 2. fordulójában: Sock–Chardy 7:6, 6:3, Berdych–Brown 7:5, 6:3, Mannarino–Dolgopolov 6:4, 6:7, 7:6, Bachinger–L. Mayer 7:6, 6:7, 6:3, negyeddöntő: Tomić–Verdasco 0:6, 6:4, 7:6.

LUXEMBURG. – A női torna negyeddöntőjében: Allertova–Lepcsenko 4:6, 6:3, 7:5, Záhlavová–Larsson 6:0, 6:2, Barthel–Bertens 6:3, 6:0.

TOURS. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Brianti–Babos 6:3, 2:6, 6:3.

SARM ES-SEJK. – A futures negyeddöntőjében: Milojević–Inzerillo 6:2, 6:0.

ANTALYA. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Stojanović–Benoit 6:1, 6:4.