2024. szeptember 6., péntek

Mindent értük, semmit helyettük

Háromnapos kézműves alkotótábort tart a bácsfeketehegyi Izida

A bácsfeketehegyi Izida Anya- és Gyermekvédelmi Társulat az idén is megszervezte a Mindent értük, semmit helyettük elnevezésű alkotótáborát. Tegnap délelőtt kezdődött, és pénteken délután ünnepélyes kiállításmegnyitóval ér véget. A munkában nem csak az Izida községbeli tagjai, hanem más települések hasonló szervezeteinek pártfogoltjai is részt vesznek. Papp Julianna, az Izida elnöke arról számolt be lapunknak, hogy a táborban számos hagyományos, kézműves tevékenységet elsajátíthatnak a résztvevők.

Papp Julianna megnyitja a tábort (Lakatos János fevétele)

Papp Julianna megnyitja a tábort (Lakatos János fevétele)

– Nagyon nagy öröm számunkra, hogy ötödik alkalommal tartjuk meg ezt a táborunkat. Az egész úgy indult, hogy próbáltunk becsatlakozni olyan táborokba, amelyeket más egyesületek tartanak. Észrevettük azonban, hogy a sikerélmény kicsit elmarad, mivel tagjaink hátrányos helyzetben vannak. Innen a gondolat, hogy csináljunk egy tábort, ami csak nekik van, de egyúttal hagyományőrző is. Itt sikerélményük van, és esetleg megtanulnak egy-egy szakmát, amit odahaza, saját környezetükben is tovább folytathatnak. Több érdekes foglalkozást is tartunk számukra, van batikolás, valamint saját termesztésű gyógy- és fűszernövényekből kis, illatos párnákat készítünk. Van mézeskalács-készítő műhely és fazekas foglalkozás is, ahol mindenki kipróbálja a korongozást – részletezte Papp.

Az alkotótáborban részt vesznek az Izida tagjai Kishegyes község területéről, de érkeznek gyerekek és fiatalok a szabadkai a gyermekparalízises egyesületből, Topolyáról a multiplex szklerózisban szenvedők egyesületéből, Szenttamásról a Gyöngy egyesületből, valamint a szenttamási iskola könnyített tagozatából, számolt be az Izida elnöke, majd hozzáfűzte, hogy Magyarkanizsáról és Zentáról is várnak vendégeket. Azt is megtudtuk, hogy táborban született alkotásokból egy kiállítást készítenek.

– Az alkotások egy részét a gyerekek hazavihetik emlékbe, egy része viszont itt marad, és ezekből egy kiállítás készül. Ezzel megmutatjuk az embereknek, köztük községünk tisztségviselőinek, hogy mi is értékes részei vagyunk a társadalomnak, és ügyesek vagyunk. A kiállítást a tábor utolsó napján, pénteken 3 órakor nyitjuk meg meg – mondta Papp.

A tábor a Szekeres László Alapítvány kis összegű pályázatából kapott támogatást, emellett segítséget nyújtott Kishegyes község önkormányzata, a Munkaügyi, Foglalkoztatási és Szociálpolitikai Minisztérium, valamint a Tartományi Gazdasági Titkárság is.