A Petőfi Sándor Művelődési és Civil Központ átadása komoly változásokat hozott a kishegyesiek életébe. A számtalan új lehetőséget kínáló komplexum egyik legnagyobb haszonélvezője a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület. Linka B. Gabriella elnök arról számolt be lapunknak, hogy a központnak köszönhetően teljesen megújul a munka az egyesület berkein belül.
– A művelődési egyesületnek eddig is sok szakcsoportja volt, de amikor a felújítások miatt kiszorultunk az épületből, akkor nem tudtuk rendesen működtetni a csoportokat, és redukálódott a tevékenységünk. A művelődési központ átadása azt is jelentette, hogy helyiségeket kaptak a civil szervezetek, valamint egyesületünk is lehetőséget kapott, hogy rendesen működtessük a szakcsoportjainkat. Újraindul a Marcipán csoport, amely a legkisebbekkel foglalkozik, valamint a Dévics Imre Szabad Alkotóműhellyel együttműködve újraindítjuk a kerámiacsoportot. A kézimunkacsoportunk vállalta A Szakkör programot, amelyet a Hagyományok Háza indított Vajdaság-szerte. Helyhiány miatt tavaly nem tudtunk ebben részt venni, most viszont megindul a hímzés és a bútorfestés. Újraindul a Ringató foglalkozás is, amely piciknek és szüleiknek szól. A citerás szakcsoportunk tagokat toboroz, vannak hangszereink, és most várjuk a jelentkezőket. További csoportok indításán is gondolkodunk, és a szülőket is szeretnénk jobban bevonni a munkába – számolt be az elnök.
A különböző szakcsoportok működtetése mellett az egyesület számos rendezvényt is szervez az év végéig. Az új hely e téren is lehetőségeket kínál – fogalmazott Linka.
– Nálunk nincs évad, mindössze augusztusban van két-három hét szünet a munkában. Ez azt jelenti, hogy év végéig folyamatosan fognak menni a próbák, a következő műsorszámra pedig október 27-én, 28-án fog sor kerülni. 27-én ismét színre visszük a János vitéz előadást, 28-án pedig megtartjuk a IV. Nemzetközi Őszi Forgatagot. Ennek a szervezése már folyamatban van. November 4-én a Possession Hagyományápoló Egyesülettel és a Szó-Beszéd lappal közösen ’56-os emlékműsort tartunk. Ebből az alkalomból megkoszorúzzuk az ’56-os emléktáblát, amelyet Kishegyes Magyarország Szabadkai Főkonzulátusától kapott. Az adventi előkészületek már novemberben megkezdődnek, és az adventi programunkhoz ki fogjuk használni az új főtér nyújtotta lehetőségeket. Ez érvényes a művelődési központra is, az épület helyiségeit és kiállítótermeit több formában szeretnénk kihasználni. Fontos, hogy a közönséget, a kishegyesi embereket bevonzzuk ide, és igazi közösségi teret alakítsunk ki – fogalmazott az elnök, majd arról is szólt, hogy a saját produkciók mellett szeretnének vendégül látni más, amatőr és profi színházi előadásokat is. Ugyancsak tervben van más egyesületek vendégül látása, mert környezetünkben nagyon szép produkciók születnek, és ezt jó lenne megmutatni a kishegyesi embereknek is – fogalmazott Linka.
Nyitókép: Az új művelődési központ számos lehetőséget kínál a művelődés számára (Lakatos János felvétele)