Háromnapos toleranciatábort szervezett a Segítsük Egymást, Vajdaság civil szervezet a Martonoshoz közeli Tandari-tanyán. A számos rendezvénynek, lakodalomnak is helyet adó területet most gyerekek vették birtokukba három napra.
A húszfős társaságban túlnyomórészt a 14 éves korosztály képviseltette magát, de 7-től 15 éves korig voltak jelen, akik kispiaci, zentai, martonosi és magyarkanizsai gyerekek közül kerültek ki. Ők a magyar kultúrával ismerkedtek a táborban, emellett a gasztronómiára és a néphagyományokra helyezték a hangsúlyt. A magyar népdalok és a régi magyar hangszerek megismertetésével és a nagy hagyományokkal bíró kézművességgel, a kosárfonással is igyekeztek megbarátkoztatni a táborlakókat, igaz, hogy papírból készítették, de megtanulták.
Budincsevity Angéla, a civil szervezet elnöke elmondta:
– A tartományi titkárság pályázatán sikeresen vettünk részt, így jöhetett létre az idei táborunk, melynek célja a régi hagyományok felelevenítése, továbbá a multikulturalizmus szép oldalának bemutatása. Fontos, hogy a gyerekeink megismerjék egymás kultúráját, hogy tudják: a különböző etnikai és kulturális csoportok egymás mellett, békében és egyetértésben, egymást tisztelve létezhetnek.
A táborban a gyermekek a tolerancia tágabb fogalmával is megismerkedhettek, illetve előadásokat, művelődési egyesületek fellépéseit is megtekinthették. A zentai Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ ifjúsági népzenei szakosztálya és a csókai Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület két kis népdalénekese is vendégszerepelt.
Juhász Gyula, a központ gyermeknépzenei szakosztályának vezetője szerint nagyon fontos, hogy a gyerekek barátkozzanak, megismerjék egymást.
A tolerancia egy nagyon jó gyűjtőfogalomnak is nevezhető, ami ebben a táborban kifejezésre is jut, hiszen a gyerekek megtanulják, hogyan legyenek nyitottak egymás kultúrájára és szokásaira.
A táborban a magyar kultúra értékeiről és jelentőségéről is igencsak sok szó esett, ami befészkelte magát a gyerekek tudatába.