2024. szeptember 8., vasárnap

Veteránok versenyeztek Óbecsén

Régi hagyományt élesztett újjá az Óbecse–Törökbecse Oldtimer Klub: vasárnap a Tisza-part melletti egykori lóversenypályán oldtimer (1983 előtt gyártott) motorkerékpár-versenyt szervezett. Utoljára ezen a pályán ötven évvel ezelőtt voltak motorkerékpár-versenyek.

Az ünnepélyes megnyitó délben a tűzoltózenekar fellépésével kezdődött. Először az ötven köbcentis Kolibri motorkerékpárok versenyeztek, ezután az APN-ek, majd az 50 és 250 köbcenti közötti kétkerekűek következtek. A leggyorsabb Kolibris Isidor Mandić lett, a második helyen Berkes Zoltán, a harmadikon Stevan Tatić végzett. Az APN-ek versenyében hetven évesen is verhetetlennek bizonyult az egykori jugoszláv bajnok, Boja Miklós, őt Nagy Roland, majd Sečin Aleksandar követte. Az 50 és 250 köbcenti közötti kétkerekűek versenyét Ződi György nyerte meg, másodikként Miklós Tibor, harmadikként Milivoj Jovanov ért célba.

A pálya melletti tisztáson felállított standokon a régi mesterségek művelői mutatták be a termékeiket, a töltésen veterán autók, motorok, kerékpárok várták a közönséget, fiákerek is felvonultak a pályán, a Fingerbang és a MINK zenekarok pedig remek hangulatot varázsoltak a Tisza-partra. Mivel az időjárás is kegyes volt, nagyon sokan szurkoltak a versenyzőknek.