2024. szeptember 8., vasárnap

Toplana: Nem lesz gond a távfűtéssel Óbecsén

A közvállalat igazgatója szerint a fűtési idény kezdetére befejezik a fővezetéken végzett munkálatokat, és rendezik a Srbijagassal fennálló problémákat is

A fűtési idény hivatalos megkezdésétől, azaz október 15-étől működni fog a távfűtés Óbecsén – jelentette ki határozottan tegnap Dejan Vuković, a Toplana Közvállalat igazgatója. A távfűtőcég első embere így reagált azokra, a napokban megjelent hírekre, miszerint az óbecsei vállalatban jelentős műszaki és pénzügyi problémák, valamint tetemes veszteségek vannak. Zorana Mihajlović energetikai miniszter hétfőn nyilatkozott erről a sajtó képviselőinek, másnap pedig a távfűtésre kapcsolt óbecsei általános- és középiskolák igazgatói döntöttek úgy: csak harmincperces órákat tartanak a hideg tantermekben.

Az igazgató a tegnapi sajtótájékoztatón elmondta, hogy egy éve, amióta ő áll a cég élén, zavartalanul üzemelnek, de csak most szembesültek azzal, hogy 1986 óta soha nem volt aláírt szerződés a Toplana és a Srbijagas (illetve jogelődje) között. Mivel az óbecsei vállalat az évek alatt jelentős tartozást halmozott fel a szolgáltató felé, az most felfüggesztette a gázszállítást. A Srbijagas csak biankó váltók ellenében hajlandó a további szolgáltatásra, amit a Toplana a Srbijagas által is aláírt szerződés kézhezvétele után a rendelkezésükre fog bocsátani. A Toplana egyébként a Srbijagasban tulajdonolt részvényeinek az eladásával szeretné kiegyenlíteni a tartozását, e megoldás elől a Srbijagas sem zárkózott el. Az igazgató nem tagadta: a Toplana a legtöbb problémával rendelkező közvállalat Óbecsén, amelynek a vesztesége jelenleg 9,8 millió dinár.

A távhővezeték szeptemberben megkezdett, a Miloš Crnjanski utca Csillagtér és Jovan Zmaj utca között végzett rekonstrukcióját Vuković szerint mára fejezik be a munkások. Ezen az 570 méteres szakaszon 1500 méternyi, még 1985-ben lefektetett csövet cseréltek le a kivitelezők. A munkálatok több mint 29 millió dinárba kerülnek, és az önkormányzat beruházása a számítások szerint legfeljebb öt év alatt megtérül. Az igazgató szerint a harmincéves csöveken rengeteg a meghibásodás, és több mint ötmillió dinárra rúgnak a szivárgás miatt keletkezett veszteségek.