Andor, egyetemista: nem vettem észre, hogy javult volna a helyzet, a szórakozóhelyekre társasággal megyünk, jól érezzük magunkat, és ennyi elég. Tűzveszélytől még sohasem tartottam a szórakozóhelyen, tömegverekedés veszélyétől viszont már igen, ugyanis a barátom már megjárta: semmi köze sem volt az egészhez, mégis megverték. Ilyesmi azonban bárhol megtörténhet. A tavalyi tragédiával kapcsolatban nem tudom pontosan, hogy hogyan is ütött ki a tűz, ezért nem is tudnék válaszolni arra, hogy a felelősek megfelelő büntetéseket kaptak-e.
Attila, egyetemista: sokat kell tanulnom, ritkán járok ki, nem tudom, hogy javult-e a közbiztonsági helyzet a tavalyihoz képest. Laikusként állok a kérdéshez, ugyanis ha kijárok, általában a barátokhoz megyek el, de úgy hallottam, hogy Újvidék közbiztonsága nem valami jó. Ez azonban nagyban függ a szórakozóhelytől is, azaz, hogy mennyire gyakoriak az incidensek, de ettől függetlenül már a buszon is veszélyes utazni, nem hajnalban egyedül mászkálni valahova a városba. Ha éppen bulizni megyünk, mégis egyedül szoktam utána hazajönni. Ha meg kell történnie a bajnak, mindenképp meg fog történni...
Csaba, egyetemista: három éve vagyok Újvidéken, igaz, hogy ritkán járok szórakozni, de nem vettem észre, hogy nagy veszélyben lennénk. Szerintem megfelelőek az óvintézkedések a szórakozóhelyeken, a gondot a fogadott vendégek száma, nem a záróra időpontja jelenti. Az egyik felkapott újvidéki pubban dolgozom, tudom, hogy ha nagy a tömeg, kevésbé lehet felismerni a veszélyt, kevesebb idő marad a baj elhárítására. Nem sokat hallottam arról, hogy mekkora büntetéseket kaptak a tavalyi tragédia előidézői, de a büntetések súlya mindenképp relatív, bízzuk a bírókra.