A Vadvirág Hagyományápoló Kör által szervezett tábor szombat este a néptáncosok és népzenészek gálaműsorával fejeződött be az adai lóversenypályán. A július 8. és 15. között zajló táborban mintegy hetven résztvevő, köztük ötvenegynéhány gyermek gyarapíthatta ismereteit a magyar népzene és néptánc gazdag tárházából, valamint tanulhatott fazekasságot, gyöngyfűzést és nemezelést is. A tizennyolcadik alkalommal megrendezett népművészeti tábor résztvevői ez alkalommal is zömében Adáról és környékéről érkeztek, de voltak anyaországi táborlakók is. A résztvevők életkora az ötévestől a huszon-egynéhány éves korig terjedt.
A szervezők részéről Varga Imola elmondta: a táborban fele-fele arányban voltak kisgyerekek és az idősebb korosztály tagjai. Az utóbbiak szászcsávási táncokat tanultak Kis István és Kis Demeter Erika budapesti táncoktatóktól, a fiatalabbakat pedig somogyi táncokra tanította Lukács Imre temerini táncoktató. A táborban a zeneoktatást a hegedűsöknek Keszég Károly vezette, a furulyásoknak pedig a helybeli táborszervezők egyike, Varga Imola.
– A Vadvirág-táborban mindennap kétszer volt a táncoktatás, délelőtt 9 és 12 óra között, illetve délután 17-től 19 óráig – magyarázta Varga Imola. – A fiatalabbak már korábbról jól ismerték a somogyi dalokat, most a tájegység táncaival is megismerkedhettek. Az idősebbek is várták, hogy tanulhassák a szászcsávási táncokat, hiszen így megismerkedhettek az erdélyi térség magyar, román és cigány táncaival is. A próbákon a Fokos zenekar kísérte az idősebb táncosokat. Minden este a táncpróbák után közös énektanulás zajlott az adai Kócos zenekar kísértében. Kizárólag dél-alföldi dalokat énekeltünk. A táborlakók nagyon lelkesen fogadták a közös éneklést, amelyre korábban nem volt példa, de úgy gondoltuk, hogy ez összekovácsolja a társaságot. A táborlakóknak, különösen a legfiatalabbaknak volt nagyon érdekes, hogy a zenekari kísérettel énekelhettek.
A részvevők a táborban különféle kézművesmesterségekkel is megismerkedhettek. Az adai Orcsik Csabától a fazekasság alapelemeit tanulhatták meg, a moholi Farkas Mónikától a nemezelést, a topolyai Borsódi Ákossal pedig a gyöngyfűzést gyakorolhatták. A táborban emellett minden este 21 órától külön program is zajlott, többek között tartottak táncházat, koncertezett a Baraparty együttes, de rendeztek Ki mit tud? vetélkedőt is a táborlakók részvételével. A Vadvirág-tábor megszervezésében és lebonyolításában Varga Imola mellett részt vett még Resócki Roland, Szollár Anna, Varga Lívia és Varga Tibor.