2024. szeptember 2., hétfő

A gépek lagymatag támadása

Amióta nagyobb utat kapott a mesterséges intelligencia tavaly novemberben, félelemmel vártuk azt a napot, amikor végre nálunk a cégben is lehúzzák a redőnyt azzal a szöveggel, hogy „minek fizetni egy hús-vér írónak éhbért, amikor egy szoftver ingyen dolgozik helyette?”

Ez a nap a múlt héten eljött.

Szerencsére nem rúgtak ki a csapatunkból senkit sem. Csupán egyharmadával levették a fizetésünket, és olyan munkát is a nyakunkba varrtak, amelyeket eddig külsősök végeztek.

Mondani sem kell, a csapatban mindenki örül. Egészen annyira, hogy mi is nekifogtunk a mesterséges intelligenciával való munkának, meglehetősen kevés fittyet hányva a végeredményre. Jobbára dacból, de rá akarunk erővel mutatni arra, hogy hiába csavar ki magából egy robot több ezernyi szavat óránként, a mennyiség és a színvonal között nagy a különbség.

Az alatt az egy hét alatt találtunk is jó néhány AI, azaz mesterséges intelligenciából fakadó aranyköpést, amelyeket rendre mind el is küldtük a cégvezetésnek. Hadd tudják meg, csakugyan milliókkal kockáztatják egy, csakugyan csodálatos, ámde gyerekcipőben járó technológiára bízva egy egész csapat, tapasztalt író munkáját.

Semmi baj. Én is sávot váltottam az események után. Szerencsére van pár külföldi cég amelyek még csakis ember alkotta szövegeket hajlandóak megjelentetni (persze, áron alul), de szerencsére a marketingben megtanultam reflexből írni a süket szöveget, szóval, nem félek nagyon.

Viszont amint megkapom végre azt a fránya lakáshitelt, gyorsan kitanulok majd pár szakmát. Szerencsére van egy pár jó mesterismerősöm, akinél cselédeskedhetek, ameddig ki nem tanulom a szakma csínját-bínját.

Szóval, kedves Olvasó, lehet, hogy pár éven belül nem olvassa majd a tollamból kiontott, semmitmondó sorokat, ehelyett kimeszelem a házát, megjavítom a kocsiját, a légkondicionálóját, esetleg a mosógépét…

Nyitókép: Illusztráció (Fotó: ZDNET)