A Nemzeti Munkaközvetítő Szolgálat nagybecskereki hivatalának október végi kimutatása szerint a közép-bánáti körzetben 18 593 személy keres munkát, közülük több mint tízezren Nagybecskereken. A kimutatás akár derűlátásra adhat okot, viszont gondbaejtő, hogy a munkát keresők között 1074 egyetemet végzett személy is van. Összehasonlítva a legújabb kimutatást az egy évvel korábbival kiderül, hogy az idén tíz százalékkal csökkent a munkanélküliek száma. Ugyanakkor nőtt a diplomás munkakeresők száma.
A helyzeten sokat javított az, hogy az idén nyolcszáz új munkahelyet nyitott nagybecskereki üzemében a német Draekslmaier Automotive kompánia. Az új üzemrészlegben többek között a Fiat kragujevaci gyára (FAS) részére is gyártanak majd villamossági részeket. Ugyancsak az idén 150-en jutottak munkahelyhez a francia, szintén gépkocsi-alkatrészeket gyártó Mecaplastban. Tavaly a nagyobb munkáltatók között volt az olasz Modital harisnya- és fehérneműgyár, amely több mint száz embert foglalkoztatott.
A közép-bánáti munkanélküliek között 6942 szakképzetlen munkás van, 426-an betanított munkások, harmadik, illetve negyedik fokozatú képesítéssel pedig 8233 személy keres munkát. A statisztikai adatokból kiszűrhető az is, hogy 1632-en öttől tízéves időszakban várnak munkára, 1189-en pedig már több mint tíz éve nem találnak maguknak munkahelyet. A legkilátástalanabb helyzetben minden bizonnyal az a 4633 munkanélküli van, akik ötven évnél idősebbek.
A fenti kimutatás ellenére a Béga menti városban továbbra is bizonytalan sok dolgozó munkahelye. Már több mint két hónapja kényszerszabadságon van az eleméri műkaucsukgyár mintegy négyszáz dolgozója, leállt a Begej hajógyár, akárcsak a villamossági berendezést gyártó Minel Fepo. Komoly gondok vannak a Vojvodinaputban, amelynek tulajdonosát letartóztatták, a mintegy háromszáz dolgozó pedig hónapok óta rendszertelenül kapja havi járandóságát, ezért többször is leállt a munkával. Súlyos válságát éli és csődeljárás küszöbén áll a Jugoremedija gyógyszergyár, 460 dolgozója ugyanis több mint egy éve nem kapott fizetést, a termeléssel pedig teljesen leálltak. Az év eleje óta nem dolgoznak a Budućnost nyomda dolgozói sem. A fentiek tükrében félő, hogy a körzetben hamarosan újra növekedni kezd a munkanélküliek hada.