2024. november 24., vasárnap

Nem kell feloszlatni a testületet

A Magyar Koalíció, a Szerbiai Szocialista Párt és a Montenegrói Párt sajtótájékoztatója a kishegyesi politikai körülményekről
Remélik, hogy az önkormányzati minisztérium nem pártalapon dönt – Marko Rovčanin, Pál Károly és Nenad Stevović (Papp Imre)

A Demokrata Párt azt kéri az önkormányzati minisztériumtól, hogy oszlassa fel a kishegyesi községi képviselő-testületet, mert állítólag 90 napja nem tud ülést tartani, ezzel párhuzamosan természetesen kérik, hogy a minisztérium nyilvánítsa semmissé a képviselő-testület rendkívüli ülésének döntését, vagyis Pál Károly újbóli megválasztását erre a tisztségre, és írja ki az időközi választásokat.

A többség viszont hívta a demokratákat és a radikálisokat is a rendkívüli ülésre, de nem jelentek meg, mondta többek között Pál Károly, a kishegyesi községi képviselő-testület elnöke, a VMSZ községi szervezetének elnöke a községben kialakult politikai helyzet kapcsán megtartott sajtótájékoztatón, amelyet Marko Rovčaninnal, a Szerbiai Szocialista Párt községi szervezetének elnökével, a képviselő-testület alelnökével, és Nenad Stevovićtyal, a Montenegrói Párt elnökével, a községi tanács tagjával közösen tartottak.

A három tisztégviselő kiemelte, hogy Kishegyesen semmiféleképpen nincsenek meg a feltételek a testület feloszlatására, mert létezik egy stabil többség, csak az a baj, hogy a demokraták nem tagjai hanem urai akarnak lenni ennek a többségnek. Marko Rovčanin kiemelte, hogy a koalíció korábban zökkenőmentesen működött, de a VMSZ javaslatára mégis elfogadták azt, hogy a koalícióban helyet kell adni a demokratáknak is. Hangsúlyozta azonban, hogy voltak fenntartásaik, amelyek beigazolódtak, amikor az újonnan megválasztott elnök nem engedte be az irodájába, amelyet a régi elnökkel (Pál Károllyal) közösen használtak és kis híján tettlegességre került sor közöttük. Mint mondta, a leváltott Lopičić legnagyobb hibája, hogy nem tudta megteremteni a feltételeket a testület működéséhez, és nem volt hajlandó semmilyen kompromisszumra. Mint mondta, a szocialisták a helyi közösségi választásokra is készülnek, és reményét fejezte ki, hogy a polgárok a megbékélés politikáját válasszák, mert – mint mondta – egyébként is egymásra vagyunk utalva.

Nenad Stevović, a Montenegrói Párt elnöke, támogatva a másik két pártelnököt, kiemelte, hogy minden politikai szervezetnek a községben az a célja hogy lendítsen valamit a fejlődésen, és ennek érdekében cselekedett pártja is, amikor megszervezte a montenegrói elnök, legutóbb pedig a mezőgazdasági miniszter látogatását a községben, amelynek várhatólag gazdasági eredményei is lesznek. Az elnök szólt arról is, hogy pártja képviselőjének brutális bántalmazása, anyjának szeme láttára minden jó szándékú embert számára elítélendő. Nem elégedett azonban a rendőrség jelentésével, amely szerint úgy tűnik, a fiatalemberek közötti közönséges verekedésről van szó, csak azért mert az egyik tettes a Demokrata Párt szeghegyi szervezete elnökének fia, a másik meg egy rendőrségi dossziéval rendelkező montenegrói állampolgár és csak őt próbálják terhelni az incidenssel. Azt sem állapítja meg a jelentés, hogy a földön fekvő képviselőt rugdosták, mert az már életveszélyes sérülések okozását is jelenthetné, vagyis nem incidensről, hanem bűncselekményről kellene beszélni.

A három pártelnök reményét fejezte ki, hogy a demokraták igazgatása alatt álló önkormányzati minisztérium nem pártalapon dönt, és nem oszlatja fel a képviselő-testületet, hisz az stabilan tud működni.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás