Az idei találkozót ezúttal egy képzőművészeti kiállítás előzte meg, a festők egy héten át Sinkovics Ede vezetésével a falu építészeti megoldásait kutatták anyagi és formai szempontból egyaránt. A kiállítás megnyitása előtt a Campus szervezője ifj. Horváth László kiemelte, a kiállítás arra próbál választ adni, érdemes-e egyáltalán ezzel a kérdéssel foglalkozni. A kiállítás anyagát látva természetesen igenlő a válasz.
Tanyarom rekonstrukció (www.dombosfest.org)
A kiállítást Mirnics József nyitotta meg kiemelve, hogy a képzőművészeti részében a Campus alkotói ezúttal is szabadon értelmezték a falusi építészet kérdését, akárcsak jó néhány évvel ezelőtt, amikor a tanyarom projektumot valósították meg. Ezúttal is mindenki a maga stílusában próbált választ adni a falusi építészet kérdésére és természetesen mindenki másfajta választ adott a kérdésre.
Sinkovics Ede, a csoport vezetője kiemelte, hogy a csoportból mindannyian a téma szabad értelmezését adták vissza, s a legfontosabb, hogy ezek a képek néhány gondolatra ébresszék a szemlélőt s lassan elérjék, hogy a kishegyesi fesztiváli élet mindennapjaivá váljanak.
Az építésztalálkozó folytatásában Pesti Attila építész az alföldi építészet témakörét elemezve arra próbált választ keresni, hogy mi történt az alföldi építészettel: rengeteg érték születik, de a tőlük egy kicsit távolabb levő központokban már nem tudnak rólunk, nem is szólva arról, hogy helyben sincs a szakmának értéke.
Az előadás példákkal próbálta bizonyítani hogy az építészek világszerte, a fejletlen világban is hogyan próbálják elfogadtatni magukat, vagyis hogyan próbálnak alkalmazkodni a helyi építészeti stílusokhoz, adottságokhoz, viszonyokhoz.
Az építésztábor résztvevői szombaton az utcaképekről, az utcaelemzésekről, és ezeknek néprajzi vonatkozásairól beszélgetnek. Vasárnap a találkozót egynapos baranyai úttal zárják.