2024. december 17., kedd

Hócsodák

Rajzpályázat és bábelőadás hozta el a karácsonyi hangulatot a legfiatalabb olvasóknak

A Magyar Szó Lapkiadó Kft. ünnepi hetének tegnapi, első napján mintegy negyven óvodás, alsó tagozatos gyerek látogatott el a Magyar Szó újvidéki székházába, ahol a Mézeskalács gyermeklap szerkesztősége egy különleges programot szervezett.

A Hócsodák című rajzpályázatra több mint 200 alkotás érkezett Vajdaság számos településéről és általános iskolájából. Az ünnepség során a díjazott munkákból kiállítás nyílt, és a gyerekek megnézhettek egy bábelőadást is a Perem Magyar Színházi Egyesület előadásában.

Török Erna, a Mézeskalács és a Jó Pajtás gyermeklapok főszerkesztője köszöntötte a vendégeket, majd Erdődi Edvinával, a Magyar Szó igazgatójával együtt adták át az okleveleket és ajándékcsomagokat a gyerekeknek.

A vendégeket üdítővel és teával vendégelték meg a szervezők, és nem hiányzott az asztalról a finom, karácsonyi hangulatot árasztó mézeskalács sem. A rendezvény célja, hogy népszerűsítse a gyermeklapokat, erősítse a közösségi kötődést, és mindemellett karácsonyi hangulatban ünnepeljenek együtt a szerkesztőség tagjai és az olvasók.

A gyerekek a Rozsdás, a kis róka kalandjai című bábelőadást tekinthették meg (Dávid Csilla felvétele)

A gyerekek a Rozsdás, a kis róka kalandjai című bábelőadást tekinthették meg (Dávid Csilla felvétele)

A pályázatra érkezett alkotások között szerepeltek szuperhős, jégvarázsló, zenész és sportoló hóemberek. A gyerekek egyedi ötletekkel álltak elő. Tóth Lillien Szabadkáról érkezett.

– Harmadik osztályos tanuló vagyok. Egy trombitázó hóembert készítettem, mivel én is zeneiskolába járok és trombitázok. Elsőben meg másodikban vettem a Mézeskalácsot, most már a Jó Pajtást olvasom, kedvenc oldalam pedig a Vihogi.

A negyedik osztályos Francia Kata nem először vett részt a Mézeskalács pályázatán.

– Egy Szabadság-szobor inspirálta hóembert készítettem. Részt vettem a Jó Pajtás szavalóversenyén is. A Jó Pajtást szoktam venni, amiben a kedvenc oldalaim a Vihogi és a Hadaró Ancsi.

A palicsi Pejić Tamina egy nagyon különleges hóemberrajzzal pályázott.

– Második osztályos tanuló vagyok. Én egy Picasso inspirálta hóembert készítettem. Nagyon szeretem a művészetet, először gondolkoztam híres festőkön, mint Leonardo vagy Frida Kahlo, végül Picasso mellett döntöttem.

Szenci Dezső Királyhalomról érkezett a Mézeskalács ünnepségére.

– Első osztályos tanuló vagyok. Zöldségekből álló hóembert készítettem. Anyukámmal együtt találtuk ki az ötletet. Veszem a Mézeskalácsot, és a kedvencem benne azok az oldalak, amelyekre festeni lehet.

A legsikeresebb 40 alkotás szerepelt a kiállításon (Dávid Csilla felvétele)

A legsikeresebb 40 alkotás szerepelt a kiállításon (Dávid Csilla felvétele)

A pedagógusok közreműködése meghatározó a gyermeklapok népszerűsítésében.

Sándor Szilvia tanítónő a magyarcsernyei Petőfi Sándor Általános Iskolából három diákját kísérte el.

– Rajzórán foglalkoztunk a feladattal, és azon készítették a gyerekek a hóembereket. Az egész osztályom a Mézeskalácsot vásárolja, osztályfőnöki órán szoktuk olvasni. Nagyon szeretik a gyerekek a kitöltős, rajzolós, festős oldalakat. Régen a hagyományápoló órán is használtuk.

Morvai Szilvia tanítónő diákjai minden évben részt vesznek az ünnepségen.

– A Kókai Imre Általános Iskolából érkeztünk, összesen tizenegy tanulóval. Mi rendszeresen készítünk a pályázatokra rajzokat. Az idén e-mailben értesültünk a pályázatról, és úgy érezzük, hogy ezúttal is nagyon sikeresek voltunk. Első osztály óta rendszeresen vásárolják a gyerekek a Mézeskalácsot, és nagy segítségünkre van magyarórán, de harmadik osztályban környezet- és természetórán is olvasgatjuk. Nagyon szeretjük a Mézeskalácsot.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás

Nyitókép: Idén is sokan látogattak el kis díjazottjaink közül (Dávid Csilla felvétele)