2024. július 16., kedd

Lábtenisz-emléktorna

Jelenet egy mérkőzésről (Fotó: Dávid Csilla)

Az újvidéki strandon megtartották a 15. Vladimir Francišković lábtenisz-emléktornát. A három napos bajnokságon pionírok, juniorok, szeniorok, és veteránok mérkőztek meg egymással külön-külön csoportokban. Az idei torna, amelyen 43 csapat vett részt, volt a legtömegesebb. A döntőben a Bogdan Marojević és Nikola Mitro alkotta csapat játszott Dragan Bankovčki és Balša Marinović párossal, az utóbbiak alulmaradtak.

A döntő részvevői, a díjazottak a torna szervezőivel

A korábbi címvédő Slobodan Simić és Nebojša Budakov volt. Ők tavaly és tavalyelőtt birtokolták a bajnoki címet, az idén a 4. helyen végeztek.

A lábtenisz jellegzetesen újvidéki sport, csak a strandon játsszák, immár hosszú évtizedek óta. Az első szervezett lábtenisztornát 1987-ben tartották meg, a bajnokság 1998-óta Vladimir Francišković, tragikus körülmények között meghalt, többszörös bajnok nevét viseli. A játék lényege: a vizes homokban kijelölnek egy nagyjából hat négyzetméteres, miniteniszpályára emlékeztető részt. A kéttagú csapatok egyik játékosa lábbal „felemeli” a labdát, a másik pedig fejjel „beszögeli” az ellenfél pályarészébe. Az idén némileg változtattak a versenyszabályokon, újdonságnak számít, hogy az a csapat győz, amelyik először nyer meg három szettet. A korábbi években a bajnoki cím megszerzéséhez elegendő volt két megnyert szett. A tornát az idén a városi önkormányzat és a tartományi sportügyi titkárság is támogatta.