2024. július 16., kedd
VÍZILABDA

Felsőházban a Spartacus

A Spartacus női csapata hazai pályán minimális, mindössze egygólos vereséget szenvedett a Partizan együttesétől a női I. liga 7. fordulójában, így a 4. helyen zárta az alapszakaszt. A találkozó már az első negyedben eldőlni látszott, hiszen a belgrádiak négygólos (5:1) előnyt szereztek, ám a szabadkaiak a találat nélküli második játékrészt követően a harmadik nyolc percben összekapták magukat, egyenlítettek (5:5), majd a záróetapban is ügyes akciókkal és szép találatokkal lepték meg a fővárosiakat, és elléptek. A negyed közepén már 9:6-os hazai vezetést mutatott az eredményjelző, ekkor viszont Lábadi Sándor együttese került komoly hullámvölgybe, így az ellenfél hamar ledolgozta a hátrányát. A belgrádi egyenlítést követően felváltva estek a gólok, a hajrában a Partizan összeszedettebben játszott, végül megszerezte a három pontot. A Spartacus a vereség ellenére a felsőházban zárt.

A Zenta utolsó találkozóján 31:1 arányú vereséget szenvedett a Crvena zvezda együttesétől, Tóth Lászlóék ezzel 6 ponttal a 6. helyen fejezték be az alapszakaszt – a Vračarnak ugyancsak két győzelme van, pontegyenlőség esetén az egymás közötti eredmény számít, korábbi, a Tisza-partiak felett aratott győzelmének köszönhetően így a belgrádi együttes a kedvezményezett.

Női I. liga, 7. forduló: Taš–Palilula 6:8, Vračar–Vojvodina 5:16, Spartacus–Partizan 11:12, Zenta–C. zvezda 1:31. Az alapszakasz végeredménye: 1. Vojvodina 21, 2. C. zvezda 18, 3. Partizan 15, 4. Spartacus 12, 5. Vračar 6, 6. Zenta 6, 7. Palilula 3, Taš 3 pont. Szuperliga, alsóház, 1. forduló: Vojvodina–Proleter 7:5, Vukovi–Nais 16:5. Az állás: Vukovi 9, Proleter 6, Vojvodina és Nais 4 pont. Férfi magyar bajnokság, 17. forduló: KSI–Szeged 7:18, Vasas–UVSE 19:8, BVSC–Szentes 19:5, Szolnok–Miskolc 13:9, Eger–Honvéd 14:15, OSC–Pécs 19:8, FTC–Kaposvár 20:4. Az élcsoport: FTC 51, OSC 45, Szolnok 40, Vasas 39 pont.

A Novi Beograd hibátlan maradt

A napokban lezárult a Regionális Premier Liga alapszakasza. A Novi Beograd hibátlan teljesítménnyel, legjobbként jutott be a sorozat négyes döntőjébe, ami azt is jelenti, hogy a március 25-én és 26-án esedékes final fourt az újbelgrádi együttes rendezi majd. Živko Gocić gárdája mellett a spliti Jadran, a kragujevaci Radnički és a dubrovniki Jug lesz ott a legjobb négy között.

Regionális Premier Liga, 10. forduló: Jadran (HN)–Novi Beograd 10:13, Mladost–Primorac 12:11, Šabac–Jug 9:14, Partizan–Solaris 12:8, Jadran (S)–Radnički 15:3, C. zvezda–Mornar 18:10. 11. forduló: Mladost–Jadran (HN) 12:13, Jug–Novi Beograd 10:13, Primorac–Šabac 8:13, C. zvezda–Jadran (S) 11:12, Mornar–Partizan 6:11, Radnički–Solaris 15:12. 12. forduló: Novi Beograd–Primorac 18:10, Mladost–Jug 18:12, Jadran (HN)–Šabac 12:17, Radnički–Mornar 14:9, Solaris–C. zvezda 10:12, Jadran (S)–Partizan 18.6. A végeredmény: 1. Novi Beograd 33, 2. Jadran (S) 27, 3. Radnički 25, 4. Jug 24, 5. Mladost 20, 6. C. zvezda 19, 7. Šabac 13, 8. Jadran (HN) 11, 9. Partizan 11, 10. Mornar 6, 11. Solaris 4, 12. Primorac 0 pont.