2024. július 16., kedd
VÍZILABDA

Rangadót nyert a Novi Beograd

A várakozásoknak megfelelően alakult a Novi Beograd és a Ferencváros párharca a férfi Bajnokok Ligája keddi fordulójában, a két együttes izgalmas csatát vívott, az előző három találkozójukkal ellentétben viszont ezúttal az újbelgrádi együttes kerekedett felül, és maradt versenyben a B csoport első helyéért. A házigazda az első félidőben uralta a játékot, hamar háromgólos előnyt szerzett, amit a zöld-fehérek csak a nagyszünetre tudtak ledolgozni. Varga Zsolt együttese a harmadik játékrészben kapta el igazán a fonalat, ekkorra állt össze és stabilizálódott a védelme, ami támadások gördülékenységére is eredményességére is jó hatással volt. A záróetap 12:11-es FTC-vezetéssel indult, de Živko Gocić hamar rendet tett a fejekben, így a házigazda gyorsan berámolt három gólt. A csoport másik magyar érdekeltségű találkozóján az OSC a Jug otthonában kapott ki öt góllal. A találkozó a 10. percig nyílt volt, 5:4 után azonban hosszú újbudai gólcsend mellett horvát erődemonstráció következett, ahonnan már nem volt visszaút Varga Dénes csapata számára.

Férfi BL, B csoport, 9. forduló: Jug–OSC 13:8, Novi Beograd–FTC 14:13, Marseille–Sabadell 9:6, Brescia–Spandau 14:10. Az állás: Brescia 24, Novi Beograd 22, FTC 18, Jug 14, Spandau 8, Marseille 7, OSC 6, Sabadell 4 pont.

Nyitókép: Egyelőre úgy tűnik, Nikola Jakšić sérült könyöke rendben van