2024. július 16., kedd
VÍZILABDA

Magyarország leiskolázta az olaszokat

A magyar női válogatott az olaszok felett aratott 10 gólos sikerrel zárta a világkupa athéni selejtező tornáját, s a csoport harmadik helyén végzett. Az utolsó forduló korábbi mérkőzésén Hollandia a dunaújvárosiak kapusa, Laura Aarts kiváló teljesítményének köszönhetően parázs csatában egy góllal legyőzte az Egyesült Államokat, így az már a magyar–olasz előtt eldőlt, hogy a csapatok a harmadik pozícióért szállnak harcba. A Bíró Attila vezette válogatott a minél jobb kiemelés érdekében kellő komolysággal játszotta le a találkozót, négy negyeden keresztül uralta a medencét, s több mint magabiztos győzelmet aratott. A lányok megterhelő időszakon vannak túl, két hét alatt hat fontos meccset játszottak, de a folytatásban sem pihenhetnek. A magyar bajnokságban hamarosan kezdődik a rájátszás, majd a helyosztók, ezt követően pedig indul a felkészülés a vb-re, aminek keretében a válogatott részt vesz a világkupa június 23. és 25. között esedékes Long Beach-i szuperdöntőjében.

A másik csoportból a továbbjutást érő két helyet Spanyolország és Görögország szerezte meg.

Női világkupa, második selejtező torna, 3. forduló, I. csoport: Egyesült Államok–Hollandia 8:9, Olaszország–Magyarország 3:13. A végeredmény: 1. Hollandia 15, 2. Egyesült Államok 13, 3. Magyarország 12, 4. Olaszország 6 pont. II. csoport: Kína–Ausztrália 7:12, Spanyolország–Görögország 13:13 – ötméteresekkel: 18:17. A végeredmény: 1. Spanyolország 13, 2. Görögország 8, 3. Ausztrália 5, 4. Kína 0 pont.

Nyitókép: Rybanska Natasa sérülés miatt több hónapot kihagyott, de az olaszok ellen már remekül játszott