2024. szeptember 5., csütörtök
VÍZILABDA – FÉRFI EUROKUPA

Gólparádéval nyert a BVSC

A Šabac elszenvedte első vereségét a férfi Eurokupa csoportkörében, miután a csütörtöki játéknapon hat góllal kikapott az eddig nyeretlen Hannover otthonában. A szerb csapat nagyon rosszul kezdte a találkozót, az első félidő során egyszer sem talált be a hazaiak kapujába, ugyanakkor hat gólt kapott. A folytatásban nem tudott felzárkózni Nemanja Ličanin együttese, a németek közepes erőbedobással is könnyedén megőrizték az első 16 percben összeszedett előnyüket. A magyar csapatok közül a Šabachoz hasonlóan a C csoportban szereplő BVSC gólgazdag találkozón múlta felül a Primorje gárdáját. A szoros első negyed után a második és a harmadik abszolút budapesti fölényt hozott, a hajrá előtt a BVSC már 18 gólnál járt, amivel el is döntötte a találkozót, és felzárkózott a Šabac mögé. A Vasas továbbra is őrzi veretlenségét, Slobodan Nikićék a görög Szmirnisz otthonában brusztoltak ki kétgólos győzelmet. A vendégek a félidőben már 6:3-ra mentek, a folytatásban a házigazda némileg összekapta magát, a tisztes helytállásnál többre viszont már nem futotta erejéből. A harmadik magyar résztvevő viszont vereséggel zárta a fordulót, a Honvédnak esélye sem volt a Savona otthonában. Az olaszok perről percre megnyugtatóbb különbséget dolgoztak ki, s végül héttel nyertek.

Eredmények, 3. forduló, A csoport: Tourcoing–Palermo 14:11, Barcelona–Solaris 8:7. Az állás: Barcelona, Tourcoing és Palermo 6, Solaris 0 pont. B csoport: Savona–Honvéd 14:7, Szmirnisz–Vasas 8:10. Az állás: Vasas 9, Savona 6, Honvéd 3, Szmirnisz 0 pont. C csoport: Hannover–Šabac 12:6, BVSC–Primorje 22:13. Az állás: Šabac és BVSC 6, Primorje és Hannover 3. D csoport: Ortigia–Primorac 9:14, Panioniosz–Trieste 16:16 – ötméteresekkel: 26:25. Az állás: Primorac és Ortigia 6, Panioniosz 5, Trieste 1 pont.

Nyitókép: Kovács Péter látványos csavarral is próbálkozott a Primorje ellen (Fotó: MTI)