2024. október 3., csütörtök

A szerb női kosárlabda-válogatott Európa-bajnok lett

A szerb női kosárlabda-válogatott Európa-bajnok lett, Franciaország válogatottnál sikerült legyőzniük a lányoknak. A mérkőzést élőben közvetítette a Szerbiai RTV egyes csatornája.

A meccset idegesen kezdték a felek és az első öt percet követően 7:7 volt az arány. A szerb lányok közül öt pontot Sonja Vasić, míg kettőt Jelena Bruks dobott. A mérkőzés folytatásában a szerb lányok jó védekezésének köszönhetően a franciák 11 pontig jutottak, míg a szerbek 14 pontot értek el.

A második negyedben szintén nagyon jól játszottak a szerb lányok, habár 18:11-es állást követően a franciák kiegyenlítettek, mégis sikerült 24:18-ra elhúzni a franciáktól. Néhány perccel később a két csapat közti különbség két számjegyű lett, vagyis 31:18-ra vezettek a szerbek.

Ezt követően a franciáknak sikerült jelentősen csökkenteniük a hátrányukat 31:26-ra, de így is a szerbek előnyével vonultak a csapatok a félidei szünetre.