2024. július 28., vasárnap

Mellikkel Verebet lehetett fogatni

A címvédő Karakašević nélkül veszített a rangadón

Elszenvedte második vereségét is a bajnokságban a 2014/2015-ös idény bajnoka: a belgrádi Crvena zvezda az első fordulóban Szabadkán veszített a Spartacus ellen, hétvégén pedig a tavalyi ezüstérmes Banat győzte le Belgrádban a piros-fehéreket. A Crvena zvezda a Spartacus és a Banat ellen is nélkülözte Aleksandar Karakaševićet, aki spanyolországi klubkötelezettségei miatt nem tudott csapata segítségére lenni, s a nagybecskereki együttes élt az alkalommal. A mérkőzésen a harmadik találkozó bizonyult a legfontosabbnak, amikor Boris Mihailovićnak meccslabdája volt Nagy Némedi Valentin ellen, a Banat legjobbja azonban hárította azt, majd megnyerte a találkozót.

Mivel a Crvena zvezdának már két veresége van, ha a tavaszi idényben vissza is vágnak a Banatnak, amennyiben a nagybecskereki együttes nem botlik meg, úgy övéké lesz az alapszakasz első helye, s a döntőben, ha eljutnak a harmadik mérkőzésig, akkor ők lesznek a pályaválasztók.

A rájátszásért folytatott küzdelemben fontos győzelmet jegyzett a Spartacus, amely a prokupljei Topličanint győzte le 4:2-re. A sikerkovácsok Stefan Kostadinović és Halász Krisztián voltak, ugyanis valamennyi mérkőzésüket megnyerték. Kostadinović a liga egyik legjobbjának tartott bolgár Gabrovszkit is legyőzte, míg Halász az utolsó pillanatig küzdő Lorencio Lupulescu ellen diadalmaskodott.

A 7. forduló, férfiak: Požarevac–IMT 4:1 (Đan–Damjanović 3:0, Ivić–Dalea 1:3, N. Marinković–Žunjanin 3:2, Đan–Dalea 3:0, N. Marinković–Damjanović 3:0), Spartacus–Topličanin 4:2 (Grbić–L. Lupulescu 1:3, Kostadinović–Gabrovszki 3:0, Halász–Jović 3:0, Grbić–Gabrovszki 0:3, Halász–L. Lupulescu 3:1, Kostadinović–Jović 3:0), Crvena zvezda–Banat 2:4 (Jevtović–V. Radonjić 3:0, Jelača–Majstorović 1:3, Mihailović–Nagy Némedi 2:3, Jevtović– Majstorović 3:2, Mihailović–V. Radonjić 1:3, Jelača–Nagy Némedi 0:3), Panonija–Stenes 4:3 (Katić–Lugonja 3:1, Fišer–Popović 2:3, Popov–Gacev 3:2, Katić–Popović 0:3, Popov–Lugonja 2:3, Fišer–Gacev 3:2, Katić/Fišer–Gacev/Popović 3:0), Versec–Partizan 4:0 (M. Jovičić–Jovanović 3:1, L. Jovičić–M. Marinković 3:2, Kocić–Janicijević 3:2, M. Jovičić–M. Marinković 3:2).

5

A következő forduló (december 5-én és 6-án): IMT–Partizan, Stenes–Versec, Banat–Panonija, Topličanin–Crvena zvezda, Požarevac–Spartacus.

A nőknél a legizgalmasabb mérkőzést Újvidéken játszották, ahol a címvédő Radnički, amelynek a csapata teljesen kicserélődött az idényre, és a Zenta mérte össze erejét. A székvárosi együttes 2:1-es vezetése után Mellik Zoltán edző úgy döntött, a második körben Ivana Milovanović helyett Veréb Xéniának ad bizonyítási lehetőséget. Mivel Mirjana Čolaković négy játszmában nyert Suzana Mendergiš ellen, a Radnički 3:1-es előnyre tett szert, de Ivana Vejnović szépített, majd Veréb egy ötjátszmás mérkőzésen győzte le Hajnal Dorottyát, így a Zenta egyenlített, majd a párosok küzdelmében a Vejnović/Veréb kettős a negyedik szettet 11:0-ra nyerte meg. Mellik cseréje bejött, aminek bizonyára nagyon örült, olyannyira, hogy akár Verebet is lehetett volna vele fogatni.

A kiesés elkerüléséért vívott mérkőzést a Vojvodina nyerte, amely 4:1-re győzte le a Csókát, s amennyiben az újvidékiek a következő fordulóban a Rapidot is legyőzik, jelentős lépést tehetnek a bennmaradás felé.

Nők: Vojvodina–Csóka 4:1 (Zečević–Bečejski 3:1, Vico–Kormányos Zs. 2:3, Tiragić–Szórád 3:0, Zečević–Kormányos Zs. 3:2, Tiragić–Bečejski 3:2), Radnički–Zenta 3:4 (Čolaković–Vejnović 0:3, Hajnal–Mendergiš 3:1, Pavlović–Milovanović 3:1, Čolaković–Mendergiš 3:1, Pavlović–Vejnović 1:3, Hajnal–Veréb 2:3, Hajnal/Čolaković–Vejnović/Veréb 1:3), Versec–Novi Sad 1:4 (Jokić–Truzsinszki 2:3, Dani–Fenyvesi 0:3, Radak–Makszuti 0:3, Jokić–Savić 3:0, Radak–Truzsinszki 0:3), Rapid–Obilić 1:4 (Vasiljević–A. Radonjić 0:3, Kožokar–Recskó 0:3, Turkoanje–D. Vignjević 0:3, Vasiljević–Ágoston 3:0, Turkoanje–A. Radonjić 1:3). Korábban játszották: Panonija–Unirea 2:4.