2024. július 20., szombat
MAGYAR LABDARÚGÁS

Kezd szoros lenni

Az elmúlt hetekben többször is szó volt a Ferencváros gyenge formájáról, ám eddig a bajnokság őszi szakaszában kialakított tetemes pontelőny részlegesen elfedte a gondokat. Ám a legújabb, Pakson elszenvedett kudarc után a címvédő már látótávolságon belülre került a bajnokság meglepetéscsapata, a Kecskemét számára. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Fradi nem kezdte rosszul a szombati vendégszereplést, Zachariassen szép találatával a vezetést is megszerezte. Az már más kérdés, hogy nem sokáig örülhettek a fővárosiak, mert Varga – ha üggyel-bajjal is, de – még az első félidőben kiegyenlített. A második játékrész elején veszélyesebb volt a paksi csapat, és ennek meg is lett az eredménye: a gólkirályjelölt duplázni tudott, és megfordította a mérkőzést. Ezúttal a hazaiak öröme tűnt korainak, ugyanis a tolnai védelem hathatós közreműködésével Botka két perccel később kiegyenlített. A találkozóba újabb fordulatot Abena, a Ferencváros hátvédjének kiállítása hozott. Az emberelőnyt gyorsan gólra váltotta a hazai csapat, Papp mintegy 18 méterről bombázott Dibusz kapujába. A hajrában újabb gól már nem született, így a fővárosiak sorozatban ötödik bajnokijukon is nyeretlenek maradtak, a Paks viszont zsinórban hatodik mérkőzését nyerte meg, és jelenleg a harmadik helyen áll. Az izgalmas(abb) bajnoki hajrához az is kellett, hogy a Kecskemét némi meglepetésre Felcsúton könnyedén győzze le a Puskás Akadémiát...

A 26. forduló: Mezőkövesd–Debrecen 0:1 (Drešković), Puskás Akadémia–Kecskemét 0:3 (Horváth 6., és 55., Szalai 50.), Fehérvár–Újpest 0:0, Paks–Ferencváros 3:2 (Varga 36. és 55, Papp 70., Zachariassen 23., Botka 57.) Vasas–Honvéd 0:1 (Lukić 85.), Zalaegerszeg–Kisvárda 0:0.