Újvidéki győzelem Szabadkán

A Paks a moholi Könyves duplájával nyert a Diósgyőr ellen

SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Vojvodina 0:1 (0:0)

Városi stadion, 500 néző, vezette: Santrač (Temespaulis – Pavliš). Góllövő: Ivanić (11-esből) az 50. percben.

Spartacus: Mirković, Dukić, Jakovljević, Antonić, Mezei (Balabanović), Maksimović, Mrkela (Ilić), Torbica, Plavšić, Ivanović (Georgijević), Milić.

Vojvodina: Žakula, Vasilić, Pankov, Pekarić, Nastić, Tumbasević, Sekulić, Asani (Luković), Ivanić (Rogač), Novaković, Stojanović (Đurko).

Egyetlen helyzet nélkül vitte el a három pontot a Vojvodina Szabadkáról. A találkozó főleg taktikai harcot és küzdelmes játékot hozott, látványos focit nem láthatott a kisszámú közönség. A 6. percben nagy lehetőséghez jutottak a hazaiak, a mérkőzés egész ideje alatt nagy kedvvel játszó Plavšić kitűnően ugratta ki Ivanovićot, lövését azonban védte az újvidéki kapus. Az újabb helyzetre a 41. percig kellett várni, ekkor Torbica adott magas labdát Ivanovićnak, aki megpróbálta átemelni Žakulát, a labda azonban a kapu mellett kötött ki. Az 50. percben egy előreívelt labdára Asani és Mezei startolt, a felpattanó labdába belekapott a szabadkai játékos, a játékvezető pedig a tizenegyest ítélt, amelyet Ivanić értékesített. A gól után tovább támadtak a hazaiak, de Ivanović ígéretes helyzetből fölé lőtt. A 67. percben volt a legközelebb az egyenlítéshez a Spartacus, miután Plavšić Ilićnek adott kitűnő labdát, de az ő lövését is védte Žakula. A 90. percben újabb lehetőség adódott a hazaiak előtt, de Georgijević félfordulatból fölé emelt. T. T.

A 21. forduló: Spartacus–Vojvodina 0:1, Rad–Radnički (N) 1:0, Donji Srem–Čukarički 1:2, Voždovac–OFK Beograd 0:2, Borac Čačak–Mladost (L) 0:1, Novi Pazar–Crvena zvezda 2:1, Napredak–Jagodina 0:1, Partizan–Radnički (K) 2:1.

14

A következő forduló (április 11-én): Radnički (N)–Spartacus, Vojvodina–Napredak, Jagodina–Novi Pazar, Crvena zvezda–Borac Čačak, Mladost (L)–Voždovac, OFK Beograd–Partizan, Radnički (K)–Donji Srem, Čukarički–Rad.

MAGYAR LABDARÚGÁS

Könyves duplájával nyert a Paks

A csereként beállt moholi Könyves Norbert két góljával győzte le a Paks a Diósgyőrt a magyar bajnokság 22. fordulójában. Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője a találkozó után a következőket nyilatkozta: – Abba most nem szeretnék belemenni, hogy Könyves Norbert miért a kispadon kezdett. Beszállt, és azt hozta, amit várunk tőle, ezért neki is dicséret jár. Amúgy is volt már némi tartozása játék, továbbá gólok terén is. Már a kapott gól előtt cserélni akartam, minden elő volt hozzá készítve.

Eredmények: Puskás Akadémia–Ferencváros 1:2, Győr–Kecskemét 1:1, Pécs–Debrecen 0:0, Diósgyőr–Paks 1:2, Dunaújváros–Nyíregyháza 3:0, MTK–Pápa 3:0, Haladás–Honvéd 1:3, Újpest–Videoton 0:1.