2024. július 16., kedd
C CSOPORT

Sima holland győzelem

2:0-ra verte Hollandia Ausztriát az Eb mai játéknapjának utolsó meccsén, amivel eldőlt, hogy a Narancsosok a C csoportból biztosan továbbjutnak a nyolcaddöntőbe.

A hollandok Depay büntetőjével szerezték meg a vezetést a 11. percben, miután Alaba szabálytalankodott, a videózás szerint épphogy a tizenhatos területén.
Sokáig nem született ezután találat, a játék néha akadozott a szabálytalanságok miatt, de mindkét térfélen voltak lehetőségek. A fölény azért továbbra is a hollandoké volt, akik a 67. percben kihasználva ezt megduplázták előnyüket. Malen rohant el egy tökéletes kiugratással a leshatárról, majd amikor már a kapu közvetlen közelébe került, önzetlenül a vele együtt robogó Dumfries elé tálalt, aki nem hibázott, bár az osztrák kapus bele tudok kapni a labdába.
Mint később kiderült, ez lett a végeredmény is, Hollandia két forduló után maximális hat ponttal áll a kvartettben.

2. forduló, C csoport: Hollandia-Ausztria 2:0. A sorrend: Hollandia 6, Ausztria és Ukrajna 3, Észak-Macedónia 0 pont.