Az eddig nyilvántartásba vett adatok szerint 4600 nagybecskereki dolgozó maradt többhavi fizetés nélkül az elmúlt másfél évtized alatt, miután csődbe jutott a vállalat, ahol dolgoztak. Juttatásaikat sokan nem kapták meg a felszámolt vállalatok vagyonának az eladása után sem. A hitelezők egy részét ugyan kártalanították, de a dolgozók elmaradt bérére rendszerint már nem jutott pénz.
Vannak olyan esetek is, hogy a vállalat működik, de a béreket mégsem fizetik ki. Az elmaradt járandóságok ügyében legtöbbször jogerős bírósági ítélet is van (a dolgozók javára) – ez sem ér semmit. Ilyen végrehajtandó ítéletek születtek többek között a Banat kereskedelmi vállalat, a cukorgyár, a BEK húsfeldolgozó vállalat, a Naftagas-Montaža, a Šinvoz és más vállalatok esetében. A legkirívóbb talán a GIK Banat építőipari vállalat esete, amely továbbra is a boszniai Szerb Köztársaság-beli Zoran Čubić tulajdonában van. Az legismertebb bánáti építőipari vállalat másfél évvel ezelőtt jutott csődbe, a 240 dolgozónak pedig 16 havi fizetéssel tartozik a vállalat.
Ranko Hrnjaz, a Szerbiai Munkanélküliek Független Egyesületének elnöke szerint elsősorban az állam okolható, amiért kilátástalan helyzetbe került több ezer nagybecskereki dolgozó. De elfogadhatatlan az igazságszolgáltatás, a szakszervezetek és a dolgozókat képviselő ügyvédek hozzáállása is. Mint mondja, érthetetlen, hogy egy minimálbér ügyében 23 tárgyalást tartanak, és hogy az eljárás több mint három évig húzódik el. Ennek következtében sajnos több egykori dolgozó távozott az élők sorából, még mielőtt megkapta volna a járandóságát. S miközben egyik-másik dolgozónak több mint egymillió dinárral is tartozik egykori gyára, a többségük a létminimum határán él. Nagy összegű közműdíjjal tartoznak, vannak családok, melyektől megvonták az áramszolgáltatást, a végrehajtók pedig összeírták a vagyonukat.
A munkanélküliek egyesületében elégedetlenek a dolgozókat képviselő ügyvédek munkájával is, akiket esetenként azzal gyanúsítanak, hogy nem csak, hogy nem voltak feladatuk magaslatán, de azt is gyanítják, hogy felvették a dolgozóknak járó pénzt, de nem adták nekik oda. A napokban az egyesülethez fordult néhány fiatal nagybecskereki ügyvéd, akik segítséget kínáltak fel a kisemmizett dolgozóknak. Mint mondják, ennek fejében sem pénzt, sem publicitást nem kérnek.