Mi lösz Muzslán megnevezés alatt a napokban egy Facebook-csoport jött létre, melynek már mintegy háromszáz tagja van. A cél az, hogy a bánáti faluban történő eseményekről az érdeklődők időben értesüljenek. Más módon is szeretnék összefogni a bánáti közösséget. A felület kétnyelvű.
Muzslyán több mint húsz civil szervezet működik. Itt zajlik a vidék magyarságát érintő sok fontos rendezvény. Viszont az emberekhez nem mindig jutnak el időben események előzetesei.
– Az ötlet onnan jött, hogy szinte mindig lemaradunk mindenféle eseményről, és csak utólag értesülünk ezekről az eseményekről. Mivel nem találtunk egy olyan gyűjtőpontot a faluban, ami hirdetné ezeket az eseményeket, jött az ötlet, hogy akkor legyen egy csoport, amelyben mindenki, aki a Facebookot használja, értesüljön ezekről az eseményekről. Ez a csoport most már 290 tagot számlál – hallottuk Juhász Kovács Cintia ötletgazdától.
A muzslyaiak emlékezetében még él a néhai Zeppelin Rádió, amely 2004-től 2009-ig egész napos magyar műsort sugárzott, hallottuk Juhász Valentintól. A rádiónak köszönve annak idején minden rádióhallgató tudott a helybéli eseményektől. Most viszont gyakran már csak akkor hallanak egy eseményről, amikor véget ért. Ezért szerinte is indokolt a csoport létrehozása.
Az emberek tájékoztatása mellett további terveik is vannak a fogyatkozó bánáti közösség összefogására.
– Szükség mutatkozott egy olyan felületre is, ahol a falusi kisvállalkozók munkásságát bemutathatjuk, és hogy ne legyen két különböző csoport, ezt a Mi lösz Muzslán csoportban tesszük meg. Létrehoztam egy bejegyzést, amelyben a faluban élők bemutathatják a tevékenységeiket, legyenek azok valamilyen famunkálatok, dekorációs tárgyak készítése, vagy valamilyen szolgáltatások, arcfestés, masszázs, gyerekjátékok készítése, vagy bármi más – mesélte Juhász Kovács Cintia.
A kezdeményezők remélik, hogy a faluban működő civil szervezetekkel és a muzslyaiakkal együtt egy olyan gyűjtőpontot hoznak létre, amelyből időben tájékozódhatnak mindenről, ami a faluban történik.

Nyitókép: Juhász Kovács Cintia az ötletgazda (Fotó: Kecskés István)