2024. szeptember 2., hétfő

A fejlődő szülő pozitív példa

A bácsföldvári Đina Humanitárius Egyesület többféle módon segíti a községbeli családokat

A bácsföldvári Đina Humanitárius Egyesület többféle módon igyekszik segíteni az Óbecse község területén élő veszélyeztetett családokon. Tevékenységük középpontjában elsősorban a vidéki gyerekek oktatása áll, hiszen ez elengedhetetlen a jobb életminőségükhöz.

– Az elmúlt hónapok során partnereinkkel és munkatársainkkal közösen különféle tevékenységeket szerveztünk, amelyek célja az óvodás és kisiskolás korú gyermekes családok támogatása, és a nyolcadikosok középiskolai beiratkozásának ösztönzése volt. Mindezt a szülők bevonásával tettük, akik rendkívül fontosak ebben a folyamatban – mondta Dobrila Đin, a bácsföldvári Đina Humanitárius Egyesület elnöke, aki hozzátette, hogy a szülők is járhatnak iskolába, ha nincs formális végzettségük, vagy fejlődni szeretnének, ebben is segítik őket.

Dobrila Đin szerint a gyermekeknek az iskolában van a helyük, az iskolán kívüli tevékenységek és a különféle kikapcsolódási lehetőségek is adottak abban a közösségben, amelyben élnek.

– Óbecse község területén a civil szervezetek, valamint az oktatási és szociális intézmények rendkívül jó hálózattal rendelkeznek. Humánus egyének, pszichológusok és pedagógusok, vállalkozók is együttműködnek velünk. Célunk ugyanaz, mégpedig a hátrányos helyzetű, rossz anyagi hátterű családok segítése, bekapcsolásuk az oktatásba és a gazdaságba. Egy olyan családban, ahol a szülő is próbál haladni, igyekszik megoldani a problémáit, szeretné befejezni vagy esetleg tovább folytatni a tanulmányait, a gyermek könnyebben fejlődhet, mert pozitív példát lát a közvetlen környezetéből – fogalmazott az egyesület elnöke.

A Családügyi és Demográfiai Minisztérium által támogatott A család egy pillér: Lépések a vidéken élő, szociálisan hátrányos helyzetű családok szerepvállalása felé elnevezésű projekt megvalósítása során a Đina Humanitárius Egyesület tagjai számos tevékenységet szerveztek nemcsak a gyermekeknekés a fiataloknak, hanem a szülőknek és a nagyszülőknek is. E tevékenységek közé tartozik a tanulás támogatása, különféle foglalkozások és továbbképzések szervezése, valamint a foglalkoztathatóság növelésének az elősegítése.

Nyitókép: A Đina Humanitárius Egyesület számos tevékenységet valósított meg (Fotó: Đina Humanitárius Egyesület)