– Célunk, hogy megmentsük és megőrizzük a régi jó recepteket, és a legjobbakat egy szakácskönyvben összefoglaljuk. Olyan recepteket várunk, melyek hűen tükrözik a soknemzetiségű, színes kultúrájú városunkat. Szeretnénk, ha feljegyeznék a térségre jellemző eredeti recepteket, feltüntetnék a hozzávalókat, az elkészítés módját, és lehetőség szerint kiemelnék azt az alapanyagot, ami kizárólag a szabadkai piacokon vásárolható meg. A receptek beküldésének határideje június elseje, a három legeredetibb, legautentikusabb recept beküldőjét pedig idényjellegű ajándékkosárral jutalmazzuk, mely egy négytagú család egyhavi szükségletét fedezi – tudtuk meg a részleteket Bodrogi Bélától, a közvállalat igazgatójától.
Mint azt az igazgató kiemelte, az elmúlt tíz évben arra törekedtek, hogy a piacok állapotát folyamatosan javítsák, korszerűsítsék, igyekeztek minél kellemesebbé tenni a bérlők és vásárlók számára a körülményeket, és a jövőben is erre fognak törekedni. Szerencsére a piac még mindig versenyképes a nagy bevásárlóközpontokkal szemben, mert sokkal emberközelibb, a termelőkkel közvetlen kapcsolatot teremthetnek a vásárlók, kifejezhetik elégedettségüket, elmondhatják ötleteiket, mindig ellenőrzött, friss, hazai és egészséges áru kerül az asztalukra, sőt az utóbbi években megnövekedett az áruforgalom is. Az összes piacgazdálkodási vállalat közül Szerbiában eddig csak a Szabadkai Piacok kapta meg az ISO szabványt, amire nagyon büszkék, s márciusban szeretnék az ISO 9000/2008 szabványt is megszerezni. Újságírói kérdésre az igazgató elmondta: amellett, hogy sok tervüket sikerült megvalósítani, a tavalyi évet pozitívan zárták, a piac kapacitásainak kihasználtsága pedig kilencvenhárom százalék, ami nagyon jó eredmény.
– A Szerbiai Piacok Szövetségén belül is folytatjuk munkánkat és tovább dolgozunk azon, hogy a Szerbiai piaci tevékenységek stratégiája, fejlesztése és jövője című tanulmányba foglaltakból minél több dolgot megvalósítsunk. Igyekszünk ötleteinkkel hozzájárulni az új kereskedelmi törvénytervezethez is, mely hosszú idő után végre a piaci tevékenységet is magába foglalja. Reméljük, javaslatainkat belefoglalják az új törvénybe, mely megfelelő keretet adna a piaci tevékenység rendezésére – mondta Bodrogi.
Az adómemóriás pénztárgépek bevezetése kapcsán elhangzott, hogy amíg nem teremtenek egyenlő feltételeket a szerbiai piacokon, például a zárt helyiségeket illetően, addig erre nem lesz lehetőség, másrészt a kasszák bevezetése többet ártana, mint használna, annak ellenére, hogy a törvényes áruforgalomban a pénztárgép használata kötelező. Az adómemóriás pénztárgépek bevezetése azt eredményezné, hogy sok termelő a piacon kívül értékesítené áruját, pedig a vállalat már azt is sikerként könyveli el, hogy visszaszorították a piac területén kívüli illegális árusítást, és a feketepiacot felszámolva ezeket az eladókat bekapcsolták a szürkegazdaságba, ami ugyan nem jelent hosszú távú megoldást, ám megtették az első lépést afelé, hogy idővel teljesen legálissá váljon a piacon zajló áruforgalom.