A tanácskozás résztvevői
Először is annak a munkacsoportnak kell köszönetet mondani, amely kidolgozta a helyi ifjúsági akciótervet, továbbá a tartományi és a köztársasági ifjúsági és sportügyi szerveknek a hathatós segítségért, s azért, hogy a dokumentumot sikerült nyomtatott formában is elkészíteni.
A terv készítői több mint 150 fiatallal beszélgettek mindhárom településen, s az ő meglátásaik alapján készült el a terv. Megvalósításában kulcsfontosságú szerepe van a helyi ifjúsági irodának, de azt valójában csak akkor lehet maradéktalanul megvalósítani, ha minden résztvevő a maga részéről hozzájárulását adja—mondta ifj.Juhász Bálint a helyi ifjúsági iroda vezetője az akcióterv megvalósításáról szervezett tanácskozáson, amelyen az Ifjúsági és Sportminisztérium részéről jelen volt Ksenija Vojnić-Tunić, és Csíkos János, tartományi ifjúsági és sportügyi titkárhelyettes.
A résztvevőket köszöntve Csóré Róbert polgármester kiemelte, hogy Kishegyes az elsők között dolgozta ki ifjúsági stratégiáját, s reményét fejezte ki, hogy ez a nemzedék a tervszerű munkának is köszönve többet tesz a maga felemelkedése érdekében. Ksenija Vojnić-Tunić arról beszélt, hogy Szerbia az utolsók között fogadta el a régióban saját ifjúsági stratégiáját, s fontos, hogy megalakult az Ifjúsági és Sportminisztérium, mert ez közigazgatási keretet ad a kérdések intézésének. A legfontosabb tudnivaló, hogy a fiataloknak meg kell szokniuk, hogy problémáik megoldásának folyamataiba maguknak is be kell kapcsolódniuk. Csíkos János elmondta, hogy az ifjúság kérdéseivel kapcsolatban a tartományban kezdtek elsőként foglalkozni, s az akkor elkészített terv 2004 – 2008-as időszakra vonatkozott. A jövőben ezt a munkát a köztársasággal és a helyiekkel összehangoltan szeretnék végezni. A megvalósításról szólva Faletta Tipold Lídia elmondta, hogy a helyi akcióterv keretében tavaly 11-en sikeresen befejeztek egy tanfolyamot, s ők azok az önkéntesek, akikre a terv valóraváltásában számítani lehet, de rajtuk kívül a helyi irodán keresztül minden fiatal bekapcsolódhat.
A beszélgetésben a fiatalok elsősorban afelől érdeklődtek, hogy hogyan tudnak bekapcsolódni a munkába, van-e esély arra, hogy ötleteiket az ifjúsági irodán keresztül valósítsák meg. Megállapodtak abban hogy a maguk részéről is szorgalmazzák az önkéntes munkáról szóló törvény mielőbbi meghozatalát.