2024. július 17., szerda

Mit tudsz a közlekedésről?

A martonosi Széll Réka már a negyedik biciklijét nyerte

A hétvégén megtartott számos Tisza menti rendezvény egyike volt a Mit tudsz a közlekedésről? vetélkedő észak-bánáti döntője, aminek a törökkanizsai általános iskola volt a házigazdája. A vetélkedőn a körzethez tartozó hat község legjobbjai vehettek volna részt, de Ada község képviselői nem voltak jelen a rendezvényen. A verseny lebonyolításában a tanárok és a motoros klubok tagjai valamint közlekedési rendőrök segédkeztek. A győztes csapatnak járó serleget Nagykikinda csapata szerezte meg 2154 ponttal, második Zenta lett 2036, a harmadik pedig Magyarkanizsa 2027 ponttal. Az ötödik és hatodik osztályosok alkotta csoportban legjobb eredményt a mokrini SnežanaKekez és a zentai Zsoldos Dominik (Thurzó Lajos Általános Iskola) érte el. A hetedikesek és nyolcadikosok mezőnyében a mokrini Kovács Krisztián és a martonosi Széll Réka végzett az első helyen. A négy első helyezett egy-egy kerékpárt kapott ajándékba. Széll Réka immár a negyedik biciklijét nyerte meg a Mit tudsz a közlekedésről? vetélkedők községi és körzeti megmérettetésein.