A szívbetegségben szenvedők sokkal gyorsabban részesülhetnek megfelelő ellátásban, mint a korábbi években. A korszerű munkamódszerek és a gyógyászati eljárások alkalmazásának köszönhetően ugyanis a kamenicai szívgyógyászati klinikán négyszer kevesebb időt kell várni a beavatkozásokra, és sikerült nyolc napra lerövidíteni a kórházi gyógykezelés időtartamát. A többi között ezek azok az eredmények, amelyekre jelenleg a leginkább büszkék az intézet alkalmazottjai.
A klinikán az idén mintegy 7000 beteget kezeltek, több mint 1300 bonyolult szívműtétet hajtottak végre, 2000 sztentet, 400 pészmékert (szívritmus-szabályozót) építettek be, 20 000 ultrahangos és több mint 41 000 egyéb szívvizsgálatot végeztek el. A nappali kórház megnyitásával, valamint a szigorú ISO szabványok követelményeinek eleget téve az intézet a legmagasabb szintű egészségügyi szolgáltatást nyújtja a pácienseknek, miközben gondot fordít az ápoltak széles körű tájékoztatására is, azzal a céllal, hogy minél többet megtudjanak a szív- és érrendszeri megbetegedésekről, azok kialakulásának okairól, a kockázati tényezőkről, a tünetek felismeréséről, a megelőzés módjáról, a szívbetegek életviteléről, vagyis arról, hogy mit kell tenniük annak érdekében, hogy teljes értékű életet élhessenek.
A betegek gyógyulásba vetett hite, élni akarása rendkívül sokat jelent a terápia során – ezt minden orvos tapasztalatból tudja. Miként azt is, hogy a kórházi körülmények között, a rideg folyosók és a csupasz kórtermek falai közé zárva a legoptimistábbaknak is nehéz életigenlőknek maradniuk. Ezért az intézet nemcsak orvosszakmai szempontok alapján, hanem emberileg is igyekszik mindent megtenni betegei gyógyulásáért, ezzel is hozzájárulva, hogy minél stresszmentesebben vészeljék át az otthontól, a családtól való kényszerű elszakadást.
A páciensek igénybe vehetik a klinika csaknem 6000 címszóból álló könyvállományát, az Intézet humánusabbá tétele projektum keretében rendszeresen szerveznek koncerteket, képkiállításokat és egyéb rendezvényeket.
Hogy minderről mi a véleményük a betegeknek, arról egy széles körű vélemény-kutatást szerveztek. Az intézet alkalmazottjai ugyanis arra voltak kíváncsiak, elégedettek-e és milyen mértékben a gyógykezeléssel, az ellátással, a diagnosztikával, a terápiával, az élelmezéssel, a beteglátogatások megszervezésével, ismerik-e kellőképpen jogaikat és kötelezettségeiket stb. A vélemények összegezéséből kiderült, hogy kitűnőre vizsgáztak a klinika dolgozói, 4,5-ös osztályzatot kaptak a maximálisan elérhető 5-ből.
A klinikán megtartott minapi évértékelőn prof. dr. NadaČemerlić Ađić, az intézet igazgatója kiemelte azt is, hogy megkülönböztetett figyelmet szentelnek a szakmai továbbképzésre, rendszeresen részt vesznek konferenciákon, tudományos-kutató projektumokban, ami nagymértékben növeli a klinika tekintélyét, valamint hírnevét itthon és külföldön is.
A nemzetközi együttműködésnek köszönhetően gyakori a külföldi szaktekintélyek „vendégeskedése”. Egy-egy világhírű orvos itt-tartózkodása hozzájárul ahhoz, hogy a kamenicai orvosok a helyszínen sajátítsák el a világon alkalmazott legújabb műtéti eljárásokat. Már régóta együttműködnek rangos olaszországi és svédországi klinikákkal, és az sem mellékes, hogy a kamenicai szakembereket is Európa-szerte hívják. Az orvostudomány ugyanis olyan ütemben fejlődik, hogy csak úgy lehet lépést tartani vele, ha a hazai orvosok aktívan részt vesznek egy-egy világhírű intézet munkájában. A nemzetközi kapcsolatok, a folyamatos szakképesítés és a technológiai fejlesztés – a kamenicai vetekszik a világ legfejlettebb, legjobban felszerelt szívkórházaival – egyre több beteg számára teszi lehetővé, hogy a legkorszerűbb egészségügyi ellátásban részesüljenek.