Moholon halottak napján emlékeztek meg az 1944/45-ben ártatlanul meghurcolt és kivégzett áldozatokról a katolikus temetőben lévő emlékműnél. A megemlékezés kezdetén Mester Dániel moholi plébános imát mondott és megszentelte a kivégzettek névsorát tartalmazó emléktáblát és a nagy keresztet. A moholi plébánia, a VMSZ helyi szervezete és Csobolyó Művelődési Egyesület által szervezet megemlékezésen ezt követően Madarász Kinga és Kiss Anikó, a Novak Radonjić Általános Iskola diákjai, valamint a csókai II. Rákoczi Ferenc Férfikórus tagjai adtak alkalmi műsort.
A megemlékezésen Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség köztársasági képviselője mondott alkalmi beszédet, és rámutatott arra, hogy ezekben a napokban nemcsak elhunyt családtagjainkra szoktunk emlékezni, hanem azokra a magyarokra is, akik csaknem hetven évvel ezelőtt az életükkel fizettek azért, mert magyarok voltak.
– Mindazok az emberek, mindazok a magyarok, akik 1944 őszén és 1945 folyamán az életükkel fizettek magyarságukért, mindannyiunk halottjai. Éppen ezért ugyanúgy kell emlékeznünk rájuk, mint a saját családtagjainkra – közölte Pásztor Bálint, majd hozzátette: – Mindenkinek a saját eszközeivel őrizni kell ezeknek az embereknek az emlékét, ez segít abban, hogy a történelem színpadán megillesse őket a mártír szerepkör, mivel ugyanúgy mártírok, mint például Batthyány Lajos. Azért haltak meg, mert bátran vállalták magyarságukat. Pásztor Bálint hangsúlyozta, hogy emiatt azoknak, akik közélettel és politikával foglalkoznak kötelességük mindent megtenni annak érdekében, hogy a történelmi események a helyükre kerüljenek, az ártatlan magyarokat rehabilitálni lehessen, illetve Szerbia és képviselői elismerjék és beismerjék, hogy mi is történt 1944/45-ben, és miért történt.
A megemlékezés koszorúzással zárult. Az áldozatok emlékművénél koszorúzott dr. Plank Zoltán Magyarország szabadkai főkonzulátusa képviseletében, a Magyar Nemzeti Tanács nevében dr. Lengyel László, a Vajdasági Magyar Szövetség részéről Pásztor Bálint és Pál Károly, az adai önkormányzatot pedig Rákos Rózsa képviselte. A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közösség képviseletében Kalmár Gábor, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt nevében Györe Béla, a Szerbiai Egyesült Régiók részéről Ürményi Ferenc és Bálint Ferenc, a Demokrata Párt nevében Tóbiás József és Tóth Tamás, a Magyar Remény Mozgalom képviseletében Krizsák Katalin, Rusai József és Jaksa Attila, a Szerb Haladó Párt nevében Stanka Mihajlov és Darko Bađok, a Vajdasági Magyar Szövetség községi szervezete részéről dr. Tóth Barna Elvira és Világos Tibor helyezte el a kegyelet virágait. Továbbá koszorúzott a nagyapját elvesztett helybeli Világos István.