Együtt az innovatív oktatásért címmel műhelymunkát szervezett a Vajdasági Magyar Doktoranduszok és Kutatók Szervezete a szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karon. Halasi Szabolcs tanársegédtől megtudtuk, hogy elsősorban a kar hallgatóinak szólt a műhelymunka, hogy még felkészültebbek, még tájékozottabbak legyenek.
– A tanítóképzős hallgatókat szerettük volna egy kicsit közelebb hozni a gyakorlathoz. Négy különböző előadás hangzott el, Námesztovszki Zsolt az innovatív oktatási környezetekről tartott előadást, Csapó Mónika a hagyományos és a korszerű oktatást hasonlította össze. Ezután a gyakorlati rész következett, Pál Turzai Éva tanítónő és Kulcsár Sarolta frissen végzett hallgató mondták el, hogy az elmélet hogyan alkalmazható gyakorlatban.
Námesztovszki Zsolt informatikai szempontból közelítette meg az innovatív oktatást. Kiemelte a vizuális tér pozitívumait, online kurzusokról, virtuális egyetemi előadásokról mutatott példát, és arról is beszélt, hogy akár a Facebook is a tanulás szolgálatába állítható, ki lehet alakítani például tanulói csoportokat. Csapó Mónika pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a hagyományos és a korszerű oktatás ugyan vetekszik egymással, mégsem szöges ellentétek, hiszen egyik sem létezhet a másik nélkül. A cél természetesen a mind korszerűbb oktatás, de fontos a hagyományok beemelése a korszerű tanítási, tanulási formákba is.