A tanév a naptár szerint, június közepén fog befejeződni. Amennyiben több időre lesz szükség az osztályzatok lezárására, egy héttel meg fogják hosszabbítani a tanítást. A gyerekek nem maradhatnak nyári szünidő nélkül.
Mindezek mellett az oktatásügyi minisztérium illetékesétől a Večernje novosti újságírója azt is megkérdezte, hogy diákoknak augusztus 15-éig kell-e iskolába járniuk, és a következő tanév vajon szeptember 15-én kezdődik-e. A minisztérium munkatársai szerint erre nincs szükség, mert a távoktatás szerint folynak az órák, és mindent be tudnak majd fejezni időben, amit az iskolai tanterv és program előír.
Mladen Šarčević oktatásügyi miniszter elmondta, amennyiben adottak lesznek a feltétetek, a diákok június elején visszatérhetnek az iskolapadba. Eszerint a tanítóknak és a tanároknak két, legfeljebb három hetük lesz arra, hogy lezárják az osztályzatokat. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a több mint 100 000 pedagógus miatt aggódik, akik veszélyeztetett csoportba fognak tartozni, amint megkezdődik a tanítás.
– A tanév augusztus 31-éig tart, és elegendő időnk van arra, hogy a tervek szerint fejezzük be. Az egész május előttünk áll, és a távoktatás folytatódni fog – emelte ki a miniszter.
A kisérettségit a tervek szerint június közepén fogják megtartani, amennyiben a járványhelyzet ezt lehetővé teszi. A próbazáróvizsgákat a jövő héten, április 22-én, 23-án és 24-én tartják. A hagyományos, papír-ceruza alapú próbazáróvizsgára akkor kerül majd sor, amikor véget ér a rendkívüli állapot. Ezután következik az első záróvizsga, amelyet szintén hagyományos módon, tantermi körülmények között rendeznek meg. A felsőoktatási intézményekbe való bejelentkezést valószínűleg a kitűzött időpontban, június 22-étől tartják meg a felvételi vizsgákkal együtt.
A televíziós távoktatásban résztvevő tanárok és tanítók ezentúl odahaza fogják felvenni az órákat, hogy ne legyenek kitéve a fertőzésnek. Mladen Šarčević szerint nincs arra szükség, hogy a pedagógusok az RTS stúdiójába járjanak. Az oktatásügyi minisztérium hetven laptopot bocsátott a tanárok rendelkezésére. Az Unicef egy szoftvert is adott az otthon rögzített órákhoz.
Feltételezések szerint azért nem folytatódik az órák rögzítése az RTS stúdiójában, mert néhányan az oktatásügyi minisztérium munkatársai közül és néhány iskolaigazgató megfertőződött a koronavírussal, amikor részt vettek a forgatáson.