A címben szereplő koreográfiák a topolyai néptáncosok legújabb koreográfiái, a doroszlóinak ősbemutatója volt az évadzáró műsor, amelyen a szülők, a barátok a legfrissebb táncokon kívül láthatták az idény legsikeresebb produkcióit is. A Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központban csaknem kétszáz táncossal öt csoportban folyik a néptáncoktatás. Elsőként a 2006- ban megalakult Cickom gyermektáncegyüttes lépett színre nagy sikerrel. A lelkesedésnek és a heti két próbának köszönhetően jól összerázódott a csapat, és munkája gyümölcseként a sorrendben ötödik, Galga menti koreográfia is megszületett, amelyet láthatóan nagyon szeretnek a gyerekek.
A folytatásban a másodikos kislányok Felső-Tisza-vidéki, érpataki hajlikázót, a gyermek citerazenekar pedig dél-alföldi dalokat adott elő, majdDudás Katát, Farkas Karinát és Móricz Ildikót, a Szólj, síp, szólj! vetélkedő díjazottjait hallhattuk. A legfiatalabbak, az óvodások és a Szélszirom táncegyüttes somogyi játékokkal és táncokkal örvendeztette meg a közönséget. A Művelődési Központ egyik alapító csoportja, a Kaláris asszonykórus telecskai dalokat énekelt. A Tátika táncegyüttes Szegeden, a Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon, és a tartományi szemlén Küküllő menti táncokkal jeleskedett az idén.
Kalotaszegi színpompás viseletben a topolyai lányok
Előadásukat Zomborban a tartományi zsűri aranyplakettel jutalmazta. Új produkciójukat, a kalotaszegi, szucsági táncokat mutatták be a Kőketáncon, ahonnan első helyezéssel tértek haza. A Csörgő citerazenekar a 2009/2010-es évadban az al-dunai székelyek zenéjét játszotta, ebből kaptunk ízelítőt, majd a Hétmező énekegyüttes dalcsokrát hallottuk, előadásukért első díjban részesültek a KMV Népzenei versenyén.
A Cirkalom legújabb koreográfiája vidékünk táncát viszi színpadra
A műsort a Cirkalom táncegyüttes zárta, amely a 2009/2010-es évadban 7. alkalommal nyerte el a Kiválóan Minősült táncegyüttes címet. Februárban Budapesten a Néptáncantológián a legsikeresebb koreográfiákat bemutató együttesek között léptek fel. Előadásukban fennállásuk kezdete óta először került bemutatásra hazai táncanyag, a hosszú idő óta készülő doroszlói táncok. Ennek színreviteléhez szakmai segítséget a VMF vezetői, Raj Rozália és Nagy István nyújtottak.
A Doroszlói Nagy kocsmában című koreográfia után topolyai pásztor- és betyárdalok következtek citerakísérettel, és végül Kis Demeter Erika–Kis István nagysikerű koreográfiáját láthattuk, melynek címe: Leánylopás. Mindehhez Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar húzták a talpalávalót. A táncok szünetében az Auróra Stúdió szavalói, Ágoston Emília, Bencsik Richárd, Dudás György, Molnár G. Varmuzsa Ildikó mondott egy-egy verset, a műsor végén pedig a Szivárvány képzőművészeti szakkör legújabb munkáinak tárlatát nézhették meg az érdeklődők.
A Kaláris asszonykórus
– Minden elért eredmény a tagok kitartó munkájának, a csoportvezetők szakmai tudásának, a szülők önfeláldozó hozzájárulásának és az elnökség rendszeres munkájának köszönhető – hallottuk a műsorvezetőtől. Végül álljon itt a lelkes csoportvezetők neve: Szügyi Judit, Sörfőző Kornél, Rind Melitta, Győri Attila, Kisimre Árpád, Savelin László, Kisimre Szerda Anna, Kelemen Zsolt, Faggyas József, Csonka Ferenc és Rózsa Tibor. Az Aurora Stúdió vezetője Csernai Adrien, a kis képzőművészpalánták munkáját Németh Anna irányítja.
A zenészek is kitettek magukért
A Szivárvány szakkör kiállításának részlete
A topolyai kocsmában…
A legkisebbek fellépés előtt