Az Újvidéki Rádió fennállásának 70. évfordulója alkalmából szombat este az M Stúdióban megtartották az Aranymikrofonosok találkozóját. Az ünnepi műsorban a '60–'70-es években népszerű tehetségkutató díjazottjai és résztvevői léptek fel. Közülük sokan a vetélkedőnek köszönhetően valósíthatták meg az álmaikat, hivatásos színészek, énekesek, zenészek, újságírók, bemondók lettek, és még manapság is dolgoznak a rádióban, a televízióban és a színházban.
Az Aranymikrofon megálmodója, az Újvidéki Rádió ifjúsági műsorának szerkesztője, Papp Imre volt, akinek fia, Papp Gábor József így emlékezett vissza édesapjára: „Imre bácsit mindenki szerette, de hogy én mit kaptam otthon egy-egy bakiért, azt csak mi ketten tudtuk. Nekem mindig duplán meg kellett küzdenem, nehogy azt mondják, persze, neki könnyű, mert ott van az apja.”
Elsőként dr. Huszár Elvira karnagy lépett színpadra, aki elmondta, hogy 14 évesen jelentkezett az Aranymikrofonra, de valójában már 3 éves korától énekelt. Náluk minden az énekről szólt, édesapja citerázott, édesanyja pedig hegedült és énekelt – ő volt egykor Ludas csalogánya.
Takács Magdolna 1968-ban nyerte meg az Aranymikrofont a riporteri vetélkedőn, rádiós ösztöndíjjal iratkozott a Magyar Tanszékre, és azt követően került a rádióba. Friedrich Anna 1971-ben szintén riporterként nyert Aranymikrofont, amely munkalehetőséget biztosított a számára. Az írott sajtóban kezdett el dolgozni.
A fiatalokat fel kellett készíteni az Aranymikrofonra. Ebben nagy feladatot vállalt magára Horváth Emma tanárnő, akinek nagyon sok előadóművész köszönheti azt, hogy felfedezték. A tanárnő rengeteg energiát fektetett a fiatal tehetségek felkutatásába. A mai napig vannak diákjai, és elmondása szerint mindenki, aki versmondással foglalkozik, az kifinomultabb lélekkel éli végig az életét.
Kollár Mária szavalóként nyerte meg 1970-ben az Aranymikrofont, ez segítette az érvényesülésben: magyartanár lett, de továbbra is foglalkozott versmondással.
A továbbiakban fellépett a szabadkai származású, ma Budapesten élő Póka Éva és Bajza Viktória színművészek, valamint Szirácky Katalin előadóművész és Brezovszki Eszter népdalénekes is.
A műsort Grajlah Emma szerkesztette.