Aligha fordult elő a világtörténelemben, hogy a hatalmon levő pártkoalíció egyetlen tagja se támogassa saját kormányát, ám az mégis győztesen kerüljön ki az ellenzék ind ította offenzívából. Romániában szerdán ez történt.
A két ellenzéki párt bizalmatlansági indítványt nyújtott be, melynek elfogadására kevés volt az esély (már csak azért is, mert az előrehozott választások nyomán sok, főleg demokrata liberális és RMDSZ-es honatya nem került volna be a parlamentbe), ennek ellenére a Szociáldemokrata Párt annyira optimista volt, hogy múlt heti kongresszusán elfogadta az Igazságos Románia, szociális Románia című programját.
Már a kormányzás első napjára hat intézkedést ígért az SZDP: többek között visszaállítják a közalkalmazottak bérét a 25 százalékos csökkentés előtti szintre, leállítják az egységes nyugdíjtörvény alkalmazását, ily módon megakadályozzák a katonai nyugdíjak újraszámítását és a kisnyugdíjak megadózását stb.
A kormányzás első hónapjában 750–800 lejre (185–195 euróra) növelnék a minimálbért, 3 százalékkal csökkentenék a munkáltató által befizetett társadalombiztosítási járulékot, egy évre befagyasztanák a lakosságnak biztosított energia árát. A kormányzás első évében bevezetnék a progresszív adózási rendszert, amelyre két munkaváltozatot is kidolgoztak.
A szociáldemokraták abban bíztak, hogy a megtépázott dicsőségű hatalom, a fő kormánypárt oldaláról – parlamenti hely, tisztségek, anyagi előnyök felajánlásával – át tudnak csábítani néhány képviselőt. Az RMDSZ-nek meg az új kormányban való részvételt kínálták fel. Az RMDSZ azonban jelezte, nem tartja megvalósíthatónak az ellenzék válságkezelő programját, ezért nem szavazza meg a bizalmatlansági indítványt. Az RMDSZ kockáztatott, ugyanis sokáig úgy tűnt, a saját miniszterelnökükkel elégedetlen demokrata liberálisok a titkos szavazás során átvoksolhatnak az ellenzékhez.
És ekkor jött a sovány politikai erkölcsöket is kikezdő, ám zseniális húzás: a Demokrata Liberális Párt elhatározta, részt vesz az indítvány vitáján, de egyetlen képviselője sem szavaz. Igaz, így a kormány egyetlen támogató szavazatot sem kapott, viszont a megvásárolt képviselőknek sem volt kurázsijuk nyíltan vállalni az árulást. Nem szavazott az RMDSZ sem, már csak azért sem, mert koalíciós partnere jelezte: a kormány másnap vállal felelősséget a kisebbségeknek kedvező oktatási törvényért. Érthető volt a célzás: abban az esetben, ha az RMDSZ nem áll át az ellenzék oldalára.
A Boc-kormány megbuktatásához 236 támogató voksra lett volna szükség, de csak 220 honatya szavazott. A kormány marad, az RMDSZ így eléri első igazi politikai sikerét, de ez a siker egy pillanatra sem feledteti azt a társadalmi nyomort, amelybe az országot taszította az RMDSZ-nek köszönhetően életben tartott koalíció.