Lassan már kezd megszokottá válni, hogy hétvégeken kormányellenes tüntetéseket szerveznek Budapesten, miközben a kormány többé-kevésbé következetesen végzi a dolgát. Ezúttal szakszervezeti demonstrációt tartottak, igaz, nem a „munkásosztály” vezetői álltak a szószékhez, másik helyszínen pedig a már több alkalommal fellépett Facebook-csoport tiltakozott.
A kormány tervezett intézkedéseit bírálták a felszólalók a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma által szervezett, Kockán az életed! elnevezésű demonstráción. A rendezvényen azonban nem szakszervezeti vezetők, hanem közéleti szereplők szólaltak fel.
Az első szónok, Tamás Gáspár Miklós úgy fogalmazott, hogy a magyar szakszervezeti történelem egyik legsötétebb napja volt, amikor három szakszervezeti szövetség pénteken megegyezést írt alá a kormánnyal „az eddig legelnyomóbb munka törvénykönyvét illetően”.
Gerő András történész a hatalmon lévőkre utalva azt mondta: „Ők most itt rombolnak, rombolják a magántulajdont, a szabadságot, a jogbiztonságot, a nemzeti kulturális-oktatási intézményeket, a polgári állam civilizatorikus alapjait.”
A demonstráción megjelent Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke is. Az érdekképviselet pénteken részese volt a kormány és a munkaadói, illetve munkavállalói oldal által kötött, az új munka törvénykönyvére vonatkozó megegyezésnek. A szakszervezeti vezetőt több tüntető is gyalázta, illetve aprópénzt dobáltak neki, azt kiabálva, hogy szedje fel.
Gaskó István újságíróknak azt mondta, a közszolgálatra vonatkozó követelések, amelyek a szombati tüntetésen hangzottak el, teljesen jogosak. Arra a felvetésre, hogy leárulózták, azt felelte, véleménye szerint a tüntetők tévednek, és ezt be is fogják látni. Felhívta a figyelmet, hogy azt is kiabálták neki, elárulta a vasutasokat, miközben a héten dőlt el, hogy ötmilliárd forintot fognak kapni a MÁV-Cargo eladása után. „Nem rossz szándékú emberek, csak szerintem nincsenek képben” – tette hozzá a bekiabálókra utalva.
A demonstráció végén többen is elindultak a Jászai Mari térre, ahol csatlakoztak az Egymillióan a magyar sajtószabadságért Facebook-csoporthoz. Az MTI tudósítása szerint a tüntetők egyebek mellett követelték Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter azonnali felmentését, egy hiteles pénzügyi és gazdasági szakemberekből álló állandó válságtanács felállítását, valamint azt, hogy folyamatosan tájékoztassák a nyilvánosságot a Nemzetközi Valutalappal folytatott tárgyalások részleteiről és eredményéről.