2024. október 6., vasárnap
TEKE

Bronzérmes a Pionír, negyedik a Beograd

A szabadkai Pionír Tekeklub női csapata bronzérmes lett az Apatin melletti Banja Junakovićon megrendezett Világkupán, miután a harmadik helyért lejátszott mérkőzésen 5:3-ra (3456:3408) nyertek a horvát bajnok, a zágrábi Zaboki ellen. A szabadkaiak Renata Vilov remek teljesítményének (is) köszönhetik a győzelmet, aki 620 fát döntött.

Az első négy pár után 2:2 volt az eredmény, s a Pionír 43 fával vezetett. A két utolsó versenyző, Šokac Szabina és Zorica Barać is győztek, előbbi kettő, utóbbi három fával, így Szabadkára került a bronzérem. A Pionír tavaly ezüstérmes volt, 2010-ben és az idén a dobogó harmadik fokára állhatott fel, 2008-ban és 2011-ben pedig a negyedik helyen végzett.

Az első helyet a német Victoria Bamberg versenyzői gyűjtötték be, akik a döntőben 5:3-ra (3618:3554) nyertek a szlovén Celje ellen. A német csapatnak ez volt az ötödik világkupa-győzelme, miután 2000-ben, 2002-ben, 2009-ben és 2011-ben is az övéké lett a trófea.

A Beograd Tekeklub férficsapata ugyanezen a versenyen a negyedik lett, miután a bronzmérkőzésen 5:3 arányban (3745:3735) veszített a horvát Zaprešić ellen, amely mindössze kilenc fával ért el jobb eredményt. A férfiaknál is német csapat végzett az élen: a Rot-Weiss Zerbst a Zavarkó Vilmossal és Ernyesi Róberttel felálló szlovákiai Sportot győzte le 6:2-re (3844:3819).