2024. október 6., vasárnap

Bánáti győzelmek

A férfiaknál a Banat, a nőknél pedig a Csóka győzelmével kezdődött a Szuperliga elődöntője. A nagybecskereki együttes a vártánál nehezebben nyert a Partizan ellen: a belgrádi együttes 2:1-re vezetett, ám hogy a meglepetés elmaradjon, arról Marko Petkov gondoskodott, aki legyőzte a vendégek első számú játékosát, Bojan Milošević et.

A nőknél a csókai együttes az újvidéki Vojvodinát győzte le magabiztosan 4:0-ra: a hazaiak közül Aleksandra Radonjić kicsit ráijesztett a csókai szurkolókra, amikor 2:0 után két játszmát is elveszített Aleksandra Savić ellen, ám az ötödik szettben már esélyt sem adott a vendégek fiatal játékosának.
Rájátszás, elődöntő, első mérkőzés, férfiak: Banat–Partizan 4:2 (Majstorović–Mašović 3:1, Gordić–Milošević 2:3, Borčić–Savić 2:3, Petkov–Milošević 3:1, Borčić–Mašović 3:0, Gordić–Savić 3:0). Második mérkőzés: ma (szombat), 18 óra, Belgrád. Harmadik mérkőzés: hétfő, 18 óra, Nagybecskerek.
A Crvena zvezda–Kikinda párharc első találkozóját hétfőn Belgrádban rendezik 17 órai kezdettel. Második mérkőzés: szerda, 17 óra, Nagykikinda. Harmadik mérkőzés: péntek, 17 óra, Belgrád.
Nők: Csóka–Vojvodina 4:0 (Radonjić–Savić 3:2 (6, 7, –8, –8, 6), Kormányos Zs.–Mijin 3:0 (8, 5, 4), Fenyvesi–Dimanić 3:0 (6, 8, 5), Radonjić–Mijin 3:0 (4, 6, 9)).
Második mérkőzés: szerda, 16 óra, Újvidék. Harmadik mérkőzés: péntek, 17 óra, Csóka.
A Zenta–Versec párharc első mérkőzését ma (szombaton) játsszák Zentán 17 órai kezdettel. Második mérkőzés: kedd, 17 óra, Versec. Harmadik mérkőzés: péntek, 17 óra, Zenta.

Zwickl 74 helyet javított
A szerbiai férfiválogatott tagjai előreléptek, míg a női együttes tagjai visszacsúsztak a Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség (ITTF) májusi világranglistáján. A luxemburgi olimpiai selejtezőn kvótát szerző Aleksandar Karakašević az 56. helyről a 40.-re tornázta fel magát, a szintén olimpiai résztvevő Marko Jevtović 32 helyet javítva jelenleg a 120. helyen áll. A temerini Pető Zsolt a 157. helyről a 135.-re jött fel. A nőknél az olimpiai selejtezőn megsérült Fehér Gabriella a 80. pozícióról a 93.-ra csúszott vissza, Erdélyi Annamária három helyet lépett hátrébb, s jelenleg a 102., míg Molnár Mónika az áprilisi 152. helyezése után májusban a 162. helyen áll.
Az áprilisi, luxembourgi olimpiai selejtezőn bravúros teljesítménnyel olimpiai kvótát szerzett Zwickl Dániel és Pattantyús Ádám egyaránt nagyot javított előző pozícióján: előbbi a 200.-ról a 124., utóbbi pedig a 133.-ról a 81. helyre lépett előre. Pattantyús ezzel a legelőkelőbben jegyzett férfi játékos a magyarok közül. Őt a Crvena zvezda játékosa, a 91. helyen álló Lindner Ádám, majd Zwickl követi a sorban, míg a jövő heti, dohai ötkarikás kvalifikációs viadalra készülő Jakab János jelenleg a 129.
A nőknél a már biztos londoni induló Póta Georgina megőrizte 36. helyét, Tóth Krisztina pedig a 74.-ről a 77. pozícióra csúszott vissza. A dohai verseny másik magyar résztvevője, Lovas Petra 71. a májusi világranglistán.